Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kultūras ministrija un mediju nozare izstrādā priekšlikumus plašsaziņas līdzekļu atbalstam

Lai plašsaziņas līdzekļi varētu turpināt operatīvas un kvalitatīvas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas laikā, Kultūras ministrija (KM) un KM Mediju politikas konsultatīvā padome, mediju nozares asociācijas un akadēmiskās vides pārstāvji izstrādā priekšlikumus mediju atbalsta pasākumiem, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Apzinot visas iespējas, kā piesaistīt papildu finansējumu un pārdalīt vai pārorientēt finansējumu esošā budžeta ietvaros, KM konsultācijās ar nozares pārstāvjiem izvirzījusi vismaz četrus darbības pamatvirzienus. 

"KM ar mediju nozares pārstāvjiem ir vienisprātis, ka mediju joma ir ierindojama starp Covid-19 krīzes skartajām nozarēm, lai arī mediju nozares uzņēmumi varētu pretendēt uz vispārējiem atbalsta mehānismiem (atbalsts nodokļu jomā, dīkstāves periodā, atbalsta instrumenti finanšu pieejamības uzlabošanai u.c.)," teikts KM izsūtītajā paziņojumā.

KM aicina valdību lemt arī par Mediju atbalsta fonda (MAF) finansējuma palielināšanu sabiedrībai nozīmīga satura veidošanai, kā arī sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fonda padomes sekretariātu strādā pie tā, lai šā gada MAF konkursi noritētu straujāk.

Lai atvieglotu plašsaziņas līdzekļu iespējas gūt pašu ieņēmumus, KM atkārtoti rosinās pārskatīt reklāmas ierobežojumus, piedāvājot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā.

Lai nodrošinātu sabiedrības informētību saistībā aktualitātēm par Covid-19 ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību ir izvēršamas valsts apmaksātas informatīvās kampaņas sabiedrības informēšanai un ikdienas paradumu maiņai.

Par priekšlikumu apstiprināšanu būs jālemj Ministru kabinetam kādā no tuvākajām valdības sēdēm.

KM ir lūgusi Mediju politikas konsultatīvās padomes locekļu iesaisti informācijas nodrošināšanā par ārkārtējās situācijas radīto ietekmi uz mediju nozari, kā arī aicinājusi piedāvāt priekšlikumus atbalsta pasākumiem. KM izvērtē jau saņemto informāciju un informatīvā ziņojuma izstrādē apkopos arī turpmāk iegūtos datus.

Jau ziņots, ka KM Mediju politikas konsultatīvās padome izveidota, lai koordinēti risinātu jautājumus, kas saistīti ar mediju politikas veidošanu un īstenošanu, un sekmētu valsts institūciju un nozares profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, kas saistīti ar mediju vides attīstību un ilgtspēju Latvijā.

Konsultatīvā padome izveidota ar kultūras ministra 2020. gada 12. marta rīkojumu; padomes locekļi - 17 vadošie nozares profesionāļi – apstiprināti uz 3 gadu termiņu.

 

Top komentāri

jocīgi
j
Visi to tik vien dara kā dzīvo pa plašsaziņas līdzekļiem un tie čum un mudž no aktuālām ziņām, bet skat viņiem ir vajadzīgs atbalsts.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja