Reorganizācija notiek saskaņā ar Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas konsolidācijas plānu, kas izstrādāts Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros (ANM).
“Latvijas Kultūras akadēmija aug, attīstās un transformējas. Latvijas Kultūras koledžas integrēšana LKA ir viens no mūsu stratēģiskajiem mērķiem šajā gadā, turpinot tiekšanos uz izcilību, veidojot unikālas un aktuālas starpdisciplināras studiju programmas ar mākslinieciskās jaunrades profilu, lai sagatavotu augsti kvalificētus darbiniekus kultūras, mākslas un radošajam sektoram,” stāsta LKA rektors Dāvis Sīmanis.
Konsolidācija iezīmē virkni iespēju, ko paver ANM finansējums: pārvaldības modeļa pilnveidi, orientējoties uz resursu konsolidāciju un efektīvu izmantošanu, pārvaldības un kvalitātes vadības digitālo instrumentu ieviešanu, LKK un LKA studiju programmu pēctecības nodrošināšanu, studiju procesa modernizāciju, kompleksi ieviešot jaunajās tehnoloģijās balstītus digitālus instrumentus studiju, pētniecības un attīstības projektu vidē. Tāpat konsolidācijas procesā iecerēta jaunu Latvijas kultūras ilgtspējīgas attīstības mērķiem atbilstošu programmu izstrāde un atvēršana, nodrošinot pēctecību un dažādu darba tirgus segmentu “nosegšanu”, kas arī ir izvirzīta kā viena no kopīgām LKA un LKK prioritātēm šī plāna un nākotnes darbības kontekstā.
“Latvijas Kultūras koledža LKA struktūrvienības statusā turpinās fokusētu orientāciju uz profesionālo prasmju un iemaņu apgūšanu, ko būtiski paplašinās konsolidācijas projekts gan ar uzlabojumiem studiju procesa tehnoloģiskajos risinājumos, gan paplašinot sadarbību ar LKA kolēģiem aktuālu studiju kursu un jaunu studiju programmu kopradē," apliecina LKK direktore Diāna Čivle.
LKK turpinās nodrošināt iespēju iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību īsa cikla izglītības studiju programmās trīs studiju programmas akreditētajos studiju virzienos. Studiju virzienā Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība studiju programmā Kultūras un mākslas procesu organizēšana iegūstama kultūras darba speciālista kvalifikācija ar specializācijām pasākumu producēšanā, teātra režijā un aktiermākslā, pasākumu tehniskajā producēšanā, videogrāfijā, lietišķajā fotogrāfijā, digitālā satura producēšanā, foto un video producēšanā un mūzikas menedžmentā. Studiju virzienā Mākslas studiju programmā Deja var iegūt deju kolektīva vadītāja kvalifikāciju ar specializācijām laikmetīgajā dejā, latviešu dejā, hip-hop kultūras dejā. Savukārt, studiju virzienā Informācija un komunikācijas zinātnes studiju programmā Bibliotēkzinātne un informācija var iegūt kvalifikāciju bibliotēku informācijas speciālists.
Konsolidācijas projekta ietvaros izstrādāta tālākizglītības koncepcija, iegūts Kultūrizglītības padomes atzinums par LKA un LKK studiju programmu atbilstību darba tirgus vajadzībām, notiek darbs pārvaldības un studiju procesa digitalizācijas, jaunu tehnoloģisko risinājumu ieviešanas jaunrades darbā un pie divu jaunu studiju programmu izstrādes.
Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas konsolidācija un attīstība notiek Atveseļošanas fonda plāna 5.2.1.1.i. investīcijas projekta Nr.5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/004 ietvaros.