Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Kultūras akadēmija

Latvijas Kultūras akadēmijā top jauno mākslinieku diplomdarbi

Jūnijā Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) absolvēs jaunie aktieri, režisori un laikmetīgās dejas horeogrāfi bakalaura studiju programmās, kā arī teātra un filmu režisori un dramaturgi maģistra studiju programmās. Šobrīd gan sadarbībā ar astoņiem Latvijas teātriem, gan LKA dažādajās struktūrvienībās top kopumā 40 diplomdarba izrādes. Pagaidām, iespējams, krāšņāko diplomdarba izrāžu skati LKA vēsturē klātienē un ierakstos vērtē tikai noslēguma darbu komisijas.

Tiešsaistē norisināsies ikgadējā Kultūras akadēmijas studējošo konference ZinātMāksla

20. un 21. maijā tiešsaistē norisināsies ikgadējā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) starpdisciplinārā studējošo konference ZinātMāksla, aicinot uz diskusijām, sarunām un referātiem par aktuālākajām LKA studentu uzmanības centrā nonākušajām pētnieciskajām tēmām. Konferences norise ir apliecinājums pētniecības "dzīvesgribai", jauno zinātnieku elastībai un sīkstumam, kas nodrošināja jēgpilnu pētniecisku darbību arī COVIDlaika studiju procesā, informēja akadēmijas pārstāvji.

Latvijas Kultūras akadēmijas diplomdarba izrāde Blanša. Baltais mežs piedalās starptautiskā festivālā Maskavā

Maskavā no 13. līdz 30. aprīlim notiek starptautiskais studentu izrāžu festivāls Tava iespēja (Твой шанс), kura programmā iekļauta arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa diplomdarba izrāde Blanša. Baltais mežs Mihaila Gruzdova režijā. Izrādes ierakstu būs iespējams noskatīties 27. aprīlī no plkst. 0.15 starptautisko izrāžu skates ietvaros.

Aicina atbalstīt septiņas jauno kino studentu īsfilmas

Lai arī studijas Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Nacionālajā Filmu skolā sākušās tikai pirms sešiem mēnešiem, bakalaura studiju programmas Audiovizuālā māksla studenti jau sākuši darbu pie septiņām jaunām īsmetrāžas spēlfilmām, pievēršoties žanru daudzveidībai un to izpausmēm kino. Atbalstot jaunu filmu tapšanu un sešpadsmit jaunos kino profesionāļus, kino draugi un entuziasti tiek aicināti atbalstīt filmu veidošanas procesu, līdz 24. aprīlim ziedojot projektam Septiņas žanru īsfilmas LKA kolektīvajā ieguldījumu platformā Projektu banka.

Skolēnu brīvlaikā vairāk nekā 30 tiešsaistes lekcijās un nodarbībās varēs iepazīt Kultūras akadēmijas studiju programmas

Skolēnu brīvlaikā, no 15. līdz 19. martam, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) piedāvā iespēju 10.–12.klašu skolēniem piedalīties pasākumā Studenta kurpēs, aicinot apmeklēt vairāk nekā 30 tiešsaistes lekcijas un nodarbības lielā daļā LKA piedāvātajās bakalaura studiju programmās un apakšprogrammās. Vietu skaits lekciju apmeklējumam ir ierobežots, tāpēc skolēni tiek aicināti pieteikties savlaicīgi un ne vairāk kā uz piecām lekcijām., informēja LKA pārstāvji.

Latvijas Kultūras akadēmija aicina skolēnus uz tiešsaistes sarunām par bakalaura studijām

No marta līdz jūnijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicinās skolēnus uz tiešsaistes sarunām ar LKA bakalaura programmu un apakšprogrammu vadītājiem. Sarunu ciklu 3.martā plkst. 15 atklās LKA prorektora mākslinieciskās jaunrades darbā un režisora Elmāra Seņkova saruna Būt uz skatuves vai aiz skatuves: aktiermāksla vai režija? ar apakšprogrammas Dramatiskā teātra aktiera mākslas aktiermākslas pasniedzēju Kārli Krūmiņu un Dramatiskā teātra režijas māksla režijas pasniedzēju Māru Ķimeli.

Tiek pētīti un apzināti jauni pilskalni Latvijā

Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) kopš pērnā gada nogales tiek īstenots pētniecības projekts Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.–2021. gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība, kuru vada akadēmijas profesors, arheologs, Dr. hist., Dr. habil. art. Juris Urtāns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide