Par Kandavu kā atsevišķu novadu nobalsoja 41, pret bija 38, taču deviņi deputāti – trīs no Jaunās Vienotības un seši no NA – atturējās, kas par labu nāca tiem, kuri balsoja pret. Kandavai pietrūka septiņu balsu – tieši tik deputātu arī nebalsoja.
Kandavas novada dome nākamnedēļ plāno iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā. Vienlaikus jau pilnā sparā norit pārrunas par koalīcijas veidošanu jaunveidojamā Tukuma novadā, kā arī mēģinājumi pārvilināt redzamākos biedrus no vienas partijas uz otru. Tikmēr Dienas uzrunātie, ar politiku nesaistītie kandavnieki, no vienas puses, atzīst, ka Kandavas novads ir pārāk mazs un pašvaldību Latvijā ir pārāk daudz, bet, no otras, bažījas par savu nākotni sadrumstalotajā Tukuma novadā.
Visur un nekur
Kandava ir pirmais novads Latvijā, uz kā pamata veidojās tālākā administratīvi teritoriālā reforma. Uz to norāda arī Dienas uzrunātie kandavnieki. Novadu sāka veidot jau 1996. gadā, apvienojoties Kandavas pilsētai un pagastam ar Cēres pagastu, bet gadu vēlāk – ar Zemītes un Matkules pagastu. Novads oficiāli tika reģistrēts un sāka darbu 1999. gadā. Iepriekšējās – 2009. gada – reformas laikā, pievienojoties vēl Vānes un Zantes pagastam, Kandavas novads ieguva pašreizējās robežas.Jaunākā reforma paredz Kandavas, kā arī Engures un Jaunpils novadu iekļaut jaunveidojamā Tukuma novadā.
''Tagad tūristiem būs jāstāv pie Zemgales stenda un jādod buklets, kā apceļot Kurzemes Šveici,'' noteic pieredzējušais uzņēmējs, Kandavas novada domes deputāts Guntars Indriksons (LZP).
Uz to, ka Kandava ir vārti uz Kurzemes Šveici, norāda teju visi uzrunātie kandavnieki. Kandava ir Rīgas plānošanas reģionā, lai gan ciešāka sadarbība izveidojusies ar Kurzemes plānošanas reģionu. Biznesa inkubators ir Jūrmalā, Lauku atbalsta dienests – Talsos, bet vēlēšanu apgabals – Zemgale.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 7. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!