Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jaunievēlētā Valsts prezidenta kanceleju vadīs Teikmanis

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs būs līdzšinējais Latvijas vēstnieks ASV, pieredzējis diplomāts Andris Teikmanis, savukārt ārlietu padomniece būs Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna, Diena.lv informēja jaunievēlētā prezidenta Egila Levita padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Teikmaņa termiņš vēstnieka amatā vēl nebija beidzies, līdz ar to Ārlietu ministrijai būs jāpiedāvā jauna kandidatūra šim postenim.

Teikmanis 1983.gadā beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Pēc augstākās izglītības iegūšanas Teikmanis strādāja par izmeklētāju milicijā, bet 1988.gadā kļuva par tiesnesi. Bijis Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts, 1990.gada 4.maijā parakstījis Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Kopš 1994.gada viņš strādājis kā diplomāts un bijis vēstnieks Eiropas Padomē, Lielbritānijā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Krievijā, Vācijā. No 2008. līdz 2013.gadam viņš bijis Ārlietu ministrijas valsts sekretārs, bet vairākus gadus bijis arī valsts sekretāra vietnieks. 

Silkalna 1991.gadā Melburnas Universitāte ieguva bakalaura grādu bioloģijā. Viņai ir arī maģistra grāds starptautiskajās attiecībās. Silkalna strādājusi Latvijas pārstāvniecībās Eiropas Savienībā un Eiropas Padomē, bijusi Ārlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamenta direktore. No 2005.gada līdz 2008.gadam Silkalna bija Latvijas vēstniece Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pastāvīgajā pārstāvniecībā Ņujorkā. Tāpat Silkalna bijusi bijušo Ministru prezidentu Einara Repšes (Jaunais laiks), Valda Dombrovska (Vienotība) un Laimdotas Straujumas (Vienotība) ārlietu padomniece. Kopš 2017.gada Silkalna ir Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās. 

papildināta pēdējā rindkopa

Top komentāri

.
.
Tipisks nomenklatūras darbonis. Derēja savulaik gan kompartijai, gan komjaunatnei, gan ārlietu ministrijai. Tagad vadīs kanceleju.
Jurists
J
Teikmanis kad izstājās no komunistiskās partijas LKP ?
laba ziņa
l
un lumpeņi lai gaudo, lai fano par saviem mīluļiem čekistu ulmaņgunču, andžu no kājiņām un puzes pērtiķi
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Te esmu dzimis, un te es palikšu(7)

Pēc sešiem Anglijā pavadītiem gadiem Juris Šadurskis atgriezies dzimtajā Daugavpilī un kopā ar dzīvesbiedri Ritu izveidojis mini zoodārzu JuRita.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas