Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Egils Levits

Levits par mediķiem solīto finansējumu: Mums ir ilgstoši izstrādājies bezatbildības mehānisms

Veselības aprūpes finansēšanas likums ir jāgroza tā, lai tas tiktu pieskaņots budžeta likumam un lai "nepaliktu gaisā karājoties tukšs solījums, ko pēc tam nepilda," intervijā raidījumam Rīta panorāma norādīja Valsts prezidents Egils Levits. Prezidents norādīja, ka valdībai prasīs, lai tiktu novērsta pretruna starp veselības aprūpē strādājošajiem solīto un piešķirto summu.

Levits aicina vērtēt ilgo tiesas procesu iemeslus

Tieslietu padome varētu izveidot komisiju, kas izskatītu desmit ilgākos procesus Latvijā un sniegtu secinājumus par problēmām, uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē aicināja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits: Tiesu darbu var vērtēt kritiski, bet tas jādara argumentēti

Tiesnešiem ir jāspēj vieglā, uztveramā un saprotamā veidā skaidrot tiesas darbu, vienlaikus spriežot tiesu tā, kā, viņaprāt, tas būtu pareizi un taisnīgi, neraugoties uz sabiedrības viedokli, šodien grāmatas "Tiesas un mediju komunikācija. Sabiedriskā viedokļa un mediju ietekme uz taisnīgu tiesu" atvēršanas svētkos sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits rosina izveidot Valsts padomi

Valsts prezidents Egils Levits rosina papildināt valsts konstitucionālos orgānus ar vienu jaunu konstitucionālo orgānu, proti, Valsts padomi, kuras mērķis būtu valsts ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana, izriet no Valsts prezidenta teiktās uzrunas Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) 7.starptautiskajā zinātniskajā konferencē "Tiesību zinātnes uzdevumi, nozīme un nākotne tiesību sistēmās".

Attiecības bez mākoņiem

"Labdien, dārgie draugi!" pēc abu delegāciju tikšanās Rīgas pilī Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis latviešu valodā uzrunāja preses konferences dalībniekus. Šī ir standarta vizīte, kas ir jāveic prezidentūras sākumā, Dienai norāda Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Elizabete Vizgunova. Jāatgādina, ka Zelenska pirmā vizīte pēc stāšanās prezidenta amatā bija Briselē, skaidri parādot Ukrainas virzību Eiropas Savienības un NATO virzienā. Zelenska viesošanās Latvijā, pēc ekspertes domām, ir mēģinājums veicināt attiecības ar tām valstīm, kuras atbalsta Ukrainas eiroatlantisko virzību, kas arī ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide