Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Attīra Brīvības pieminekli un atjauno Dziesmu svētku ansambli Viesturdārzā

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, pašvaldības aģentūra "Rīgas pieminekļu aģentūra" ir uzsākusi divu nozīmīgu pieminekļu - Brīvības pieminekļa un ansambļa Pirmajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem Viesturdārzā - atjaunošanu, informē Rīgas dome.

Svētku priekšvakarā ir uzsākta Brīvības pieminekļa preventīva restaurācija. Pirmais solis bija pieminekļa līdz obeliskam tīrīšana ar karsta ūdens strūklu, attīrot to bioloģiskā apauguma slāņa, viegli saistītiem netīrumu nosēdumu slāņiem, kā arī daļēji - no melnās garozas. Pēc Dziesmu svētkiem restaurācijas darbi tiks turpināti, veicot divu pieminekļa pakāpienu rindu demontāžu un nostiprināšanu, konstrukciju metāla stiegrojumu apstrādi iekštelpā, terases šuvju nomaiņu vietās, kur trūkst šuvojuma vai tas ir bojāts, kā arī travertīna profila joslas apstrādi ar hidrofobizatoru - jeb mitrumu atgrūdošu pārklājumu. Darbus plānots pabeigt 30.jūlijā. Preventīvo restaurāciju nodrošina SIA "ASA GROUP", darbu izmaksas 38 716 eiro.

Īsi pirms Dziesmu svētkiem noslēgusies pieminekļa - ansambļa Pirmajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem daļēja atjaunošana. Tā ietver akmens virsmu, granīta akmens virsmu un bruģa seguma tīrīšanu, šuvojuma atjaunošana un trūkstošo plākšņu montāžu. Ir novērsti gliemeždolomīta plākšņu defekti, veicot plākšņu defektu protezēšanu un pieveidošanu. Tāpat nodrošināta pieminekļa bronzas bareljefu un vainaga virsmu tīrīšana un pārklāšana ar aizsargpārklājumu. Ņemot vērā, ka horizontālās ansambļa akmens virsmas pakļautas tiešai lietus ūdens iedarbībai, ir ierīkota to hidroizolācija. Atjaunošanas darbi ietvēra arī bojāto uzejas pakāpienu nomaiņu, bruģētā laukuma iesēdumu un nelīdzenumu izlīdzināšanu, trūkstošo fragmentu bruģēšanu, metāla vāku izgatavošana un montāža, koka solu krāsojuma un stiprinājumu atjaunošanu. Noslēgumā veikta visu akmens un betona virsmu apstrāde ar ilgstošas iedarbības biocīdu un hidrofobizatoru. Veikta Aleksandra triumfa arkas cokola līmeņa akmens virsmu vispārēja tīrīšana. Darbus veica SIA "GLOBAL PROJECT", to izmaksas - 63 626 eiro.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas