Pašvaldības līdzfinansējums ir divdesmit procentu no kopsummas - 150 000 eiro -, tomēr rada jautājumus, vai tas ir labākais veids, kā "veicināt inovācijas un reformas sociālo pakalpojumu jomā, meklējot risinājumus identificētajiem izaicinājumiem atbilstoši pilsētas vajadzībām un sociālo investīciju pieejai", kā rakstīts projekta pieteikumā.
Par līdzfinansējuma piešķiršanu RD Sociālo jautājumu komiteja lems otrdienas sēdē. Pēc Rīgas domes datiem, šā gada jūlijā Rīgā bija reģistrētas 3066 nestrādājošas darbspējīgas personas, tai skaitā 1089 ilgstoši nestrādājošas. Tomēr ir zināma atšķirība starp projekta aprakstu uz papīra un to, kā to skaidro RD Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (SC). Viņa Dienai norādīja, ka pamatā projektā varētu iesaistīt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, tostarp ar redzes traucējumiem, kā arī personas, kas ilgstoši nav strādājušas tāpēc, ka kopušas slimus tuviniekus, pēc kuru nāves nepieciešama psiholoģiska palīdzība.
Projekts paredz, ka šo jauno pakalpojumu saņems 50 cilvēku, bet otri 50 tiks izvēlēti kā kontroles grupa. Izraudzītie bezdarbnieki veiks brīvprātīgo darbu nevalstiskajās organizācijās un pašvaldības sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādēs. Vēl 400 nestrādājošajiem tiks izveidots sociālo problēmu portrets. Projektā iekļauts arī dokumentālo raidījumu cikls, Nīderlandes pieredzes apgūšana, starptautiskas konferences rīkošana, mācības sociālajiem darbiniekiem un sociālā pakalpojuma dizaina izstrāde. Projekta beigās tiks sagatavotas rekomendācijas "vadošajām Latvijas Republikas institūcijām". Tomēr fakts paliek fakts - galu galā pēc visu līdzekļu sekmīgas apgūšanas darba tirgū paredzēts atgriezt vai tam tuvināt 80% no šiem 50 cilvēkiem, tātad 40 bezdarbnieku.
Plašāk lasiet Ata Rozentāla rakstā Stiprinās personības spēku par 750 000 eiro pirmdienas, 18.augusta, laikraksta Diena 6.lpp.!