Protams, tirgus mainās − nesen ir parādījušies jauni spēlētāji, mainās cenošanas stratēģijas. Mums nav pieejami mikrolīmeņa, proti, uzņēmumu, dati, bet arī patēriņa cenu dinamika liecina, ka pēdējo gadu laikā amplitūdas apģērbu un apavu cenās ir pieaugušas – proti, izpārdošanu laikā cenas ir nodzītas uz leju vairāk nekā pirms 5-10 gadiem, bet arī cenas jaunajai kolekcijai, iespējams, ir augstākas. Tajā pat laikā izskatās, ka šīs sākotnējās cenas veikalos noturas īsāku laiku un pakāpeniski preces tiek tirgotas ar aizvien lielākam atlaidēm pirms jauno sezonas preču ienākšanas.
Neskatoties uz patēriņa cenu pieaugumu mēneša laikā, gada inflācija turpināja palēnināties un sasniedza 0,2% atzīmi. Visticamāk, arī turpmākajos mēnešos gada inflācija būs tuvu 0%. 12 mēnešu vidējā gada inflācija martā bija 1,5% un turpinās palēnināties arī nākamajos mēnešos, līdz ar to Latvija pārliecinoši turpina izpildīt Māstrihtas cenu stabilitātes kritēriju.
Pēdējā pusgada laikā patēriņa cenas Latvijā labvēlīgi ietekmēja izejvielu cenu dinamika pasaulē. Piemēram, degvielas cenas Latvijā martā bija par 2,6% zemākas nekā pirms gada. Gāzes un apkures tarifi ir tuvu 2012.gada marta līmenim - tas gan nenozīmē, ka iedzīvotāji par siltumu maksā tikpat daudz kā pērn, jo šie tarifi neietver gaisa temperatūras izmaiņas. Pārtikas cenu kāpums strauji bremzējies, un martā pārtikas cenas bija vien par 1,5% augstākas nekā gadu iepriekš.
Ņemot vērā negaidīto mēneša deflāciju 2013.gada pirmajos divos mēnešos, Swedbank mazinās savu vidējā patēriņa cenu kāpuma prognozi šim gadam, tuvāk 1%.