Pirms vairākiem gadiem LU bija definējusi sev mērķi iekļūt pasaules vadošo universitāšu vidū. Nesen saņemta ziņa, ka LU ir vienīgā no Latvijas augstskolām, kas pirmo reizi Latvijas vēsturē ir iekļauta vadošo pasaules universitāšu reitingos. Tas nozīmē, ka starptautiskā augstākās izglītības sabiedrība ir atzinusi, ka LU ir apmēram piecu procentu labāko pasaules universitāšu vidū, norādīja Auziņš.
To augstskola ir panākusi ar kopīgu darbu, uzsvēra rektors. Starptautiska atzinība saņemta ne tikai reitingu ziņā, bet šādu ievērību izpelnījušies arī vairāki LU darbinieki, piemēram, asociētais profesors, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs nesen Ķīnā notiekošajā Pasaules Ekonomikas forumā saņēmis prestižu apbalvojumu zinātnē. LU rektors slavēja ne tikai sasniegumus zinātnē, bet arī universitātes kultūras dzīvi, piemēram, mākslinieciskos kolektīvus.
Pie sasniegtā apstāties nedrīkst, un nākotnē reitingos ir jāturpina kāpt vēl augstāk, uzsvēra Auziņš.
Sēdes laikā tika sveikts jaunais LU Goda doktors, Maskavas Ekonomikas augstskolas profesors Pjotrs Avens. LU Goda doktora nosaukums Avenam piešķirts par viņa zinātnisko un praktisko ieguldījumu Latvijas attīstībā un sadarbībā ar Krieviju, kā arī atbalstu LU.
Tāpat tika sveikti LU Goda biedri mecenāti Džons Medveckis un Anna Justīne Čakste-Rollins. Abiem mecenātiem LU Goda biedra nosaukumu piešķīra par nesavtīgu atbalstu Latvijas izglītībai un par LU un Latvijas vārda nešanu pasaulē. Sēdes laikā tika godināti arī LU emeritus profesori - Aīda Krūze un Andris Broks. Sēdi noslēgs doktoru promocijas ceremonija, kurā tiks godināti jaunie zinātņu doktori.
LU dibināta 1919.gada 28.septembrī. Tai ir 13 fakultātes, un visas vairāk nekā 130 LU īstenotās studiju programmas ir akreditētas. 21 institūtā strādā valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.