Pēc koalīcijas padomes sēdes viņš pirmdien norādīja, ka ZZS iniciatīva izskatās pēc opozīcijas aktivitātēm, un patlaban ir grūti komentēt, cik parakstu ZZS un politiskā apvienība Saskaņas centrs (SC) spēs savākt. Premjers uzsvēra, ka Saeima "lielā mērā" ir ņēmusi vērā Valsts prezidenta Andra Bērziņa komentārus, kad viņš bija atgriezis likumprojektu otrreizējai caurlūkošanai. Tāpēc, pēc Dombrovska domām, patlaban šis likums "no prezidenta puses īpašus iebildumus nevarētu izraisīt".
Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pauda viedokli, ka pašlaik nav nekādu indikāciju, ka kāds no koalīcijas pārstāvjiem, ieskaitot Reformu partijas (RP) deputātus, varētu atbalstīt referenduma ierosināšanu un parakstīties.
Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK deputāts Imants Parādnieks arī uzskata, ka koalīcijas deputāti neparakstīties, lai rosinātu referendumu šajā jautājumā. Tomēr viņš akcentēja, ka šis likums esot gana sasteigts, jo mērķi - nepieļautu pretvalstiskus referendumus - tas nav sasniedzis, piemēram, parakstu vākšanu par pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem nevar apturēt.
Tikmēr Dombrovskis arī akcentēja, ka "dažādu referendumu iniciatoriem vajadzētu vērtēt tos papildu izdevumus, ko viņi ar savām aktivitātēm rada valstij".
Jau ziņots, ZZS valde nolēmusi vākt 34 deputātu parakstus, lai rosinātu tautas nobalsošanu par likuma grozījumiem saistībā ar referendumu kārtības maiņu. SC jau solījusi palīdzēt ZZS nodrošināt nepieciešamos 34 parakstus, lai rosinātu tautas nobalsošanu. ZZS un SC kopā parlamentā ir 44 deputāti.