Apstrādes rūpniecības attīstības tendences šogad lielākoties ietekmē ekonomiskā situācija lielākajos eksporta tirgos – galvenokārt ES un NVS valstīs. Vienlaikus apstrādes rūpniecības izlaides apjomus ietekmē arī dažādi citi faktori. Situācija AS Liepājas metalurgs ir būtiski ietekmējusi vienu no lielākajām rūpniecības nozarēm – metālapstrādi. Kokapstrādes nozarē, līdzīgi kā apstrādes rūpniecībā kopumā, smagāka situācija bija gada pirmajā pusē. Ražošanas apjomu samazinājumu kokapstrādē noteica ne tikai zemais pieprasījums ārējos tirgos, bet arī resursu pieejamība saistībā ar laikapstākļiem. Savukārt pēdējos mēnešos ražošanas apjomi palielinās un kopumā šī gada astoņos mēnešos tie ir praktiski iepriekšējā gada janvāra-augusta līmenī.
Vienlaikus atsevišķās apstrādes rūpniecības nozarēs kā pārtikas un dzērienu ražošana, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, elektrisko iekārtu ražošana, vieglā rūpniecība, papīra ražošana un poligrāfija, mēbeļu ražošana, kā arī transportlīdzekļu ražošana, ražošanas apjomi pieaug un šī gada astoņos mēnešos pārsniedza iepriekšējā gada atbilstošā perioda līmeni.
Paredzams, ka turpmākajos mēnešos situācija apstrādes rūpniecībā pakāpeniski uzlabosies. Iekšējā tirgū pieprasījums turpinās pakāpeniski augt, kas sekmēs uz vietējo tirgu orientēto nozaru izaugsmi. Pakāpeniski situācija stabilizēsies arī ārējos tirgos. Tomēr jāņem vērā, ka krīzes gados uz izmaksu samazināšanas rēķina iegūtās konkurētspējas priekšrocības pakāpeniski tiek zaudētas un, lai nākotnē spētu palielināt eksporta apjomus, būtiska loma būs spējai kāpināt produktivitāti.