Likumprojekts šobrīd ir saskaņošanas stadijā. Tas būs jāapstiprina valdībai un Saeimai, norādīja ministrs.
Iekšlietu ministrija jau pagājušā gada jūnijā bija valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi Pasažieru datu apstrādes likumprojektu, kas Drošības policijai (DP) dos tiesības izmantot un uzglabāt aviopasažieru datus.
Toreiz valsts sekretāru sanāksmē iesniegtā likumprojekta redakcija paredzēja, - ja cilvēks iegādāsies aviobiļeti lidojumam, tad gaisa pārvadātājs informāciju par pasažieri - vārdu, uzvārdu, personas kodu un lidojuma galamērķi - nodos DP, kura to varēs analizēt un gūt priekšstatu par viņa plāniem. Jaunā kārtība obligāti attieksies uz reisiem, kas tiek veikti ārpus Eiropas Savienības (ES). Ja likumsargiem būs pamats uzskatīt, ka attiecīgie pasažieru dati var palīdzēt novērst smagu noziegumu, tad DP arī varēs pieprasīt datus par ES iekšējiem lidojumiem.
Likumprojekts tika sagatavots ar mērķi uzlabot aviācijas nozares un valsts robežas drošību, kā arī nacionālo drošību, iegūstot papildu informāciju smagu vai sevišķi smagu noziegumu novēršanai un atklāšanai, kā arī šādu noziegumu pierādīšanas nodrošināšanai.
Likumprojekts nosaka Pasažieru datu reģistra uzturēšanas un izmantošanas kārtību.
Savukārt pērn 4.decembrī ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sēdes dalībnieki kopumā panākuši vienošanos par aviopasažieru datu reģistra ieviešanu, kas būtu līdzeklis cīņai pret terorismu.