Minētajam aicinājumam (un Maska publikācijai Vācijas presē) sekoja prognozējami vētrains AfD un liberālās preses sašutums, tomēr ASV multimiljardiera publiski paustās simpātijas palika bez oficiāliem komentāriem.
Ne mazāk interesanti notikumi risinās Rumānijā, kur Bukarestes Apelācijas tiesa līdz 13. janvārim atlika politiķa Kelina Džordžesku lietas izskatīšanu. Džordžesku, jāatgādina, novembra beigās negaidīti kļuva par Rumānijas prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas uzvarētāju, taču pirms otrās kārtas rezultāti tika anulēti, tostarp atsaucoties uz aizdomām, ka Džordžesku kampaņu finansējusi Krievija.
Cits jautājums, ka pierādījumi, kas apstiprinātu šos apgalvojumus, atrasti netika, toties presē parādījās ziņas, ka Džordžesku kampaņu apmaksājuši konkurenti – Nacionālliberālā partija, kura cerējusi, ka rezultātā maz zināmais Džordžesku atņems balsis nacionālistu kandidātam, kas savukārt ļaus iekļūt otrajā kārtā nacionālliberāļu pretendentam. To, ka Džordžesku idejas izrādīsies pievilcīgas vēlētājiem un visas aptaujas pirms otrās kārtas solīs viņam drošu uzvaru, neviens, protams, nebija gaidījis.
Kas gan šajā gadījumā ir mazāk svarīgi nekā fakts, ka Džordžesku ir kā Ungārijas premjerministra Viktora Orbana idejiskais līdzinieks, tā arī politiķis, kurš neslēpj savas simpātijas pret Trampu. Kas savukārt nostāda Rumānijas varas iestādes stipri divdomīgā situācijā.
Vēl divi gana nozīmīgi gadumijas notikumi bija Horvātijas prezidenta vēlēšanas, kur esošajam prezidentam Zoranam Milanovičam (vēl vienam politiķim ar uzskatiem, kas līdzīgi kā Orbānam) tikai nedaudz pietrūka līdz uzvarai jau pirmajā kārtā. Kā arī Eiropas Komisijas (EK) lēmums liegt Ungārijai tiesības uz aptuveni miljardu iepriekš iesaldētu eiro no Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem. ES prasību attiecībā uz tiesu varu neizpildīšanas dēļ.
Šos notikumus, protams, var skatīt katru atsevišķi, taču, ja paraugās plašāk, tad šķiet ļoti ticami, ka mūs visas Eiropas mērogā gaida saspringtas (un bieži vien arī netīras) cīņas starp nacionālkonservatīvajiem un liberālajiem spēkiem un politiķiem gads. Un droši vien, ka ne pēdējais šajā cīņā.