Mākslinieks uzskata, ka cilvēki, visticamāk, šādus noteikumus neievērotu un regulāri pārkāptu, turklāt būtu ļoti grūti pārkāpumus fiksēt un pierādīt. Jautāts par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību, J.Kulakovs ir kategorisks: "Tad jāaizliedz arī automašīnu kustība ielās - esmu pārliecināts, ka indīgās izplūdes gāzes arī nodara kaitējumu veselībai."
Kulakova novērojumi liecinot, ka tādās Dienvideiropas valstīs kā Francija, Spānija vai Itālija smēķē ļoti daudz cilvēku un aizliegumi īsti nedarbojoties.
Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pētījumi liecina, ka ik gadu pasaulē no pasīvās smēķēšanas izraisītām saslimšanām mirst 600 000 cilvēku, no kuriem trešā daļa ir bērni. Tabaka ir viens no vadošajiem veselības riska faktoriem, kas atbildīga par 5,1 miljonu nāves gadījumu pasaulē, - 9% no visiem nāves gadījumiem. Tāpat dati liecina, ka arī viena no astoņām nāvēm pēc 30 gadu vecuma ir saistīta ar personas smēķēšanu.
Pētījumu aģentūras TNS oktobrī veiktajā pētījumā secināts, ka vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalstītu ieceri aizliegt smēķēšanu arī uz daudzdzīvokļu ēku balkoniem.