"Diskusijas, kas pēdējos mēnešos norit par nebanku kreditēšanu un problēmām, ar ko saskaras kredītņēmēji, neapšaubāmi liecina, ka šai jomai nepieciešams skaidri saprotams, likumisks regulējums. Tomēr tā izstrādi nedrīkst sasteigt, pretējā gadījumā var rasties situācija, ka konkrētais likums jau drīz būs atkal jāgroza, jo tajā nebūs ietverta sabalansēta abu pušu atbildība un tiesības un pašreizējās diskusijas aktualizēsies no jauna," sacīja LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.
Apzinoties šo risku, LDDK aicina virzīt nebanku kreditēšanas regulējuma projektu ierastajā kārtībā, izsvērti un detalizēti to pārspriežot ar visām iesaistītajām pusēm, uzklausot ekspertu viedokļus un regulējumā līdzsvaroti paredzot abu pušu - kredīta devēju un kredīta ņēmēju - tiesības un atbildību.
L.Menģelsone īpaši uzsver - visbūtiskākais jautājums, kas nebanku kreditēšanas regulējuma ietvaros risināms, ir iespēja abām darījuma pusēm pilnvērtīgi izvērtēt kredītņēmēja maksātspēju. Patlaban šāda iespēja ir ierobežota, jo nav pieejams vienots esošo saistību reģistrs, kas lielākoties ir pamatā līdzšinējo kredītņēmēju problēmām.
Vienlaikus LDDK norāda, ka, izstrādājot nebanku kreditēšanas regulējumu, kura pamatā ir nepieciešamība sakārtot tā dēvēto "ātro kredītu" jomu, jānodala tie kreditēšanas veidi, kuru regulējums nav jāmaina, - līzinga līgumi, lombardu aizdevumi, hipotekārie kredīti un kredīti ar atlikto maksājumu. Turklāt, izstrādājot jauno regulējumu, jāņem vērā, ka atsevišķos kritiskos jautājumos nozare, apzinoties riskus, jau ir veikusi izmaiņas ar pašregulācijas starpniecību.