Vaicāta, vai Ašeradens atbilstu minētajam amatam, Meņģelsone sacīja, ka viņam ir pieredze darbā gan FM, gan parlamentā. Tāpat LDDK vadītājai šķiet, ka "lielos vilcienos" Ašeradens "ieklausās un iesaistās".
Meņģelsone gan negatīvi izteicās par šī gada valsts budžeta "jaunievedumiem", kurus FM nenobremzēja, taču viņa atzīmēja, ka minētajā gadījumā ir grūti spriest par kādu konkrētu personu lomu.
LDDK ģenerāldirektore norādīja, ka Ašeradens pieredzi ieguvis arī privātajā sektorā, savulaik vadot AS "Diena", tāpēc "no zināšanu viedokļa tur viss būtu kārtībā".
Meņģelsone gan norādīja, ka LDDK padomes līmenī vēl nav lēmusi par iespējamu atbalstu Ašeradenam, ja viņš tiks izvirzīts ekonomikas ministra amatam, tomēr LDDK esot vienojusies ar premjera kandidātu Māri Kučinski (ZZS), ka pēc nominēšanas varēs runāt ar ministra amata pretendentiem.
Taujāta, vai LDDK nav tikusies ar Ašeradenu, lai pārrunātu ar viņu atbilstību amatam vai darāmos darbus, Meņģelsone atbildēja noraidoši, bet sacīja, ka kopumā tikšanās dažādās darba grupās notiek, un Ašeradens ir izrādījis lielu interesi par šī brīža nodokļu sistēmu un to, kas tajā maināms.
LDDK vadītāja sacīja, ka nākamajam ekonomikas ministram viens no svarīgākajiem darbiem būs sistēmas sakārtošana veiksmīgai Eiropas Savienības fondu apguvei. Tāpat svarīgi būs strādāt pie nodokļu sistēmas uzlabošanas. Viņa arī piebilda, ka ministram ir jāved dialogs ar sociālajiem partneriem.
Jau ziņots, ka Ašeradens neoficiāli ticis minēts kā iespējamais Vienotības pretendents uz ekonomikas ministra posteni topošajā Kučinska valdībā, tomēr oficiāli partija savus pārstāvjus darbam valdībā plāno nominēt pirmdien, 1.februārī.
Ašeradens aģentūrai LETA atzina, ka būtu gatavs kļūt par ekonomikas ministru, ja partijas valde viņu virzītu šim amatam. Politiķis piebilda, ka, kļūstot par ekonomikas ministra amata kandidātu, viņam būtu svarīgs arī Vienotības domes atbalsts. Pēc Ašeradena teiktā, patlaban svarīgāka par indivīdu ambīcijām ir partijas politiskās pozīcijas saglabāšana, kā arī atgriešanās pie tām pozīcijām, kurās "Vienotība" bija kādreiz. Ašeradens cer, ka caur viņa izvirzīšanu partijas iekšienē netiks veicināti konflikti, bet gan tieši pretēji - tie mazināti.
Lūgts nosaukt svarīgākos darbus, kas, pēc viņa domām, būtu jāpaveic nākamajam ekonomikas ministram, Ašeradens minēja gāzes tirgus liberalizācijas jautājuma sakārtošanu, investīciju piesaisti, kā arī uzlabojumu veikšanu nodarbinātības politikā. Politiķis skaidroja, ka patlaban dažādās tautsaimniecības nozarēs bieži izveidojas darbaspēka pārpalikums, bet tajās, kuras reāli varētu veicināt tautsaimniecības attīstību, novērojams darbinieku trūkums, un šo situāciju vajadzētu mainīt.