Turklāt investīcijas ne tikai nekustamo īpašumu nozarē, bet arī rūpniecībā, kur nepieciešamas jaunas ražošanas platības. Šobrīd būvniecības projekta saskaņošana var prasīt ilgāku laiku nekā pats būvniecības process, turklāt arī gadījumos, kad problēmām šķietami nemaz nevajadzētu būt, sacīja ministrs.
"Nerisinot šos jautājumus pietiekami ātrā tempā, mēs nevaram cerēt, ka Latvija varēs iegūt augstākas pozīcijas starptautiskajos novērtējumos, piemēram Doing Business vai Globālās konkurētspējas indeksā, kuriem līdzi seko investori, pieņemot lēmumu par investīcijām kādā valstī. Piekrītu argumentiem, ka par priekšlikumiem grozījumiem Būvniecības likumā ir vēl nepieciešamas diskusijas, lai tie būtu samērojami ar iedzīvotāju interesēm un Administratīvā procesa likumu. Tomēr Saeimas balsojums, noraidot priekšlikumus jau 1.lasījumā un atsakoties tos skatīt vispār, ir pārsteigums," atzina ministrs.
"Visus neskaidros jautājumus varēja izdiskutēt arī līdz grozījumu skatīšanai 2. un 3.lasījumā. Saeimas vakardienas balsojuma cena Latvijas ekonomikai var atspēlēties ne vien sliktākās pozīcijās starptautiskajos novērtējumos, bet arī zaudētās investīcijās un neizveidotās darbavietās," uzsvēra D.Pavļuts.
Viņš atgādināja, ka sapratne par nepieciešamību rast ātru risinājumu tika panākta gan ar premjeru un Ministru kabinetā, gan Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju koordinācijas padomē, gan arī Saeimas Tautsaimniecības komisijā, kur deputāti atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumus grozījumiem Būvniecības likumā, lai līdz jaunā Būvniecības likuma pieņemšanai netiktu bremzētas jaunas investīcijas un darbavietu veidošanās Latvijas ekonomikā.