Priekšlikumi likuma grozījumos nosaka aizliegt tabakas tirdzniecību kioskos, degvielas uzpildes stacijās, kā arī tirdzniecības vietās, kur zāles platība ir mazāka par 20 kvadrātmetriem. Ja grozījumi tiktu pieņemti, tad 7. panta 2. daļa noteiktu arī to, ka tabakas tirdzniecība jāaizliedz visās tirdzniecības vietās, kurās tabakas izstrādājumi nav izvietoti atsevišķā tirdzniecības zāles zonā.
LPIA atbalsta veselīgu dzīvesveidu, tai skaitā arī sabiedrības izglītošanu par smēķēšanas izraisīto kaitējumu cilvēka organismam, tomēr uzskata, ka instrumentu izvēlei ir jābūt atbilstošai un adekvātai, kas nenestu zaudējumus Latvijas uzņēmējiem, tai skaitā, vietējās preses izdevējiem.
Latvijā šobrīd ir aptuveni 300 kiosku, kuros tiek pārdoti preses izdevumi un citas lietas. Tabakas tirdzniecība aizņem aptuveni 30-40 % no visa apgrozījuma. Šī apgrozījuma zaudēšana, var radīt situāciju, ka tiek slēgtas daudzas tirdzniecības vietas, kur līdz šim tika tirgoti laikraksti, žurnāli un citi preses izdevumi, norāda LPIA pārstāvji. Tas savukārt samazinātu patērētāju piekļuvi preses izdevumiem un līdz ar to arī radītu tirāžu samazinājumu.
"Aizliegums pārdot tabaku tirdzniecības vietās, kas mazākas par 20 kvadrātmetriem, nozīmētu lielus zaudējumus mazajiem uzņēmējiem un automātisku patērētāju pieaugumu lielajās lielveikalu ķēdēs. Jau vēsturiski cilvēki vairāk ir raduši iegādāties preses izdevumus tuvāk savai dzīvesvietai, nevis lielajos iepirkšanās centros. Tas rada atkārtotas bažas par preses izdevumu iespējamās tirāžas samazinājumu," savā paziņojumā raksta LPIA.
LPIA uzskata, ka Saeimas deputātu un Latvijas Ārstu biedrības iesniegtie priekšlikumi būtu vēlreiz rūpīgi jāizvērtē, izņemot ārā aizliegumu tirgot tabaku kioskos. Tā vietā mēs uzskatām, ka jāierobežo iespējas iegādāties tabakas izstrādājumus nepilngadīgajiem.