Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers šodien Rīgā notikušās paneļdiskusijas "Eiropas projekts pārmaiņu laikmetā" laikā kolēģiem un klātesošajiem diskusijas dalībniekiem norādīja, ka Lielbritānijā notikušais referendums par tās turpmāko dalību ES ir bijis modinātājzvans un tas prasīs ļoti nopietnas diskusijas ES dalībvalstu vidū par vairākiem jautājumiem.
Viņš atzina, ka Rinkēvičs ir diezgan skeptiski noskaņots par Eiropas armijas ideju. Šteinmeiers gan sacīja, ka pārstāv partiju, kurā šī ideja darba kārtībā atradusies jau salīdzinoši ilgi. "Bet dažādi viedokļi ir partijās un valdībās. Esmu pārliecināts, ka mūsu iedzīvotāji vēlas ciešāku sadarbību drošības jomā. Mums par to nevajadzētu kautrēties," sacīja politiķis.
Uz to Rinkēvičs atbildēja, ka tiešām neredz jēgu no Eiropas armijas, jo jau tagad ES nākas saskarties ar daudziem izaicinājumiem, kā arī jāīsteno jau iepriekš pieņemtie lēmumi. Viņš norādīja, ka ES pastāv vairāki sarunu un diskusiju formāti, taču nozīmīgi esot panākt, ka valstīm, neskatoties uz dažādām nostājām, beigu beigās izdodas rast kopējus risinājumus. "Viedokļu dažādība būs arī nākotnē, bet mums ir jārod kādi kopsaucēji," sacīja Latvijas ministrs.
Tikmēr, turpinot par Lielbritānijā notikušo referendumu, kurā lielākā daļa iedzīvotāju nobalsoja par izstāšanos no ES, Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs pauda viedokli, ka daudzi Lielbritānijas pilsoņi, kuri balsoja par izstāšanos no ES, īsti nemaz nav zinājuši, kā strādā, piemēram, ES institūcijas.
Viņa vērtējumā jau esot par vēlu par to runāt, taču tagad esot laiks izdarīt būtiskus secinājumus. "Mums vairāk jāvelta laiks diskusijām vienam ar otru, nevis par otru. Tikšanās laikā jārod atbildes visiem jautājumiem, kas rūp 27 valstīm. Lai ko mēs darītu, ES sadarbība būs stipra, kas ir īpaši nozīmīga mazajām valstīm," sacīja ministrs, kurš atzīst, ka redz ES kā lielu un spēcīgu spēlētāju globālajā arēnā.