VARAM šobrīd aktīvi strādā, lai uzlabotu pašvaldību pārvaldību Latvijā, uzsvēra K. Barševska. Līdz ar to pašvaldības deputātu skaita samazinājums ir jāskata kopsakarībās ar citām VARAM iniciatīvām pašvaldību pārvaldības uzlabošanai – gan lēmējvaras un izpildvaras nodalīšanu pašvaldībās, gan pašvaldību kapitālsabiedrību darbības izvērtējumu un priekšlikumu sagatavošanu to pārraudzības uzlabošanai.
Pēc 2009. gada vietējo pašvaldību vēlēšanām Latvijā tika izveidotas novadu un republikas pilsētu domes, kurās, lai nodrošinātu efektīvu darbību tika palielināts ievēlējamo deputātu skaits uz bijušo pagastu pašvaldību teritoriju rēķina. Spēkā esošais deputātu skaita regulējums bija plānots pārejas periodam no pagastu un rajonu iedalījuma uz novadiem.
VARAM uzskata, ka Latvijā ar novadu reformas īstenošanu saistītie jautājumi pašvaldībās pamatā ir atrisināti un vietējā pārvalde ir nostabilizējusies. Līdz ar to pārejas periodam attiecībā par deputātu skaitu ir jābeidzas, atgriežoties pie deputātu skaita, kāds tas bija noteikts pirms reformas.
Diskusiju laikā ar sociālajiem partneriem VARAM ir pārliecinājusies par vienotu izpratni un nepieciešamību uzlabot pašvaldību pārvaldību Latvijā, norādīja ministrijas pārstāve.