"Tā ir bijusi valdes izšķiršanās, veidot šāda veida formātu. Mēs, valdes locekļi, rosinājām kongresu padarīt mazāk gludenu un atklāti izrunāt lietas, kas ir sakrājušās pēc vēlēšanām, izanalizēt periodu pirms vēlēšanām, ar vienas balss pārsvaru lēmums bija par labu pietiekami tradicionālam, gludam, pietiekami mierīgam, rimtam kongresam," stāstīja Viņķele. Viņa gan norādīja, ka kongresa lielā vērtība ir iespēja satikt kolēģus un biedrus klātienē un izrunāties tiešā komunikācijā, lai saprastu, ko cilvēki jūt.
Viņķele uzskata, ka Vienotībai pēc Valda Dombrovska aiziešanas no premjera amata nav skaidru mērķu, kas arī radījis saspīlējumu.
"Runājot par to, cik esam vienoti, man svarīgi saprast, kā vārdā mēs esam vienoti. Vienotība tas ir instruments, lai kaut ko sasniegtu. Runājot par viedokļa atšķirībām, kas izgājušas "ārpus mājas", mans un kolēģu vērtējums - šādi personāliju saspīlējumi rodas brīžos, kad organizācijai nav skaidrības par virzību uz mērķi, kādēļ mēs pastāvam," viņa uzskata.
Dombrovska pienesumu organizācijai varot vērtēt dažādi, bet politikas mērķi bijuši ļoti skaidri - eiro ieviešana, krīzes pārvarēšana, budžeta deficīta samazināšana, fiskālās disciplīnas iedibināšana valstī. Bijis līderis, kas pietiekami iekļaujošā veidā varējis šā mērķa vārdā mobilizēt un motivēt pārējos partijas biedrus. Tad pretrunu neesot bijis.
"Diemžēl šis pēc Valda Dombrovska laiks mums kā organizācijai izvērtēs smagāks, nekā to būtu vēlējušies.(..) Gada laikā ir jābūt skaidram, vai nu mēs spējam savākties, saņemties un nospraust reālus mērķus, lai arī tie būtu sarežģīti un, iespējams, ne pārāk populāri, un virzīties uz tiem," uzskata Viņķele.
Uz jautājumu, vai Vienotība varētu pazust no politiskās skatuves kā savulaik citas partijas, viņa atbildēja: "Ja mēs turpināsim ar šādiem skaistiem, gludiem, mierīgiem kongresiem, tad tas risks ir pietiekami augsts. (..) Ja mēs ļoti godīgi paši uz sevi nepalūkosimies, neizdarīsim secinājumus un neizanalizēsim vēlētāju sūtītos signālus, jā, tad skuju takas variants nav tik neiespējams."
Viņa uzskata, ka lēmumi, kas Vienotībai jāpieņem, ir par izglītību, veselības aprūpi, nodokļu politiku.