Ministrija diskusiju rīko ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu dialogu ar sociālajiem partneriem, sadarbības partneriem un sabiedrību.
Uz diskusiju ministrijā sanāks Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes un Reģionālo attīstības centru apvienības pārstāvji.
Tikšanās laikā plānots pārrunāt ES 2021.-2027.gada plānošanas perioda daudzgadu budžeta sarunu rezultātus Kohēzijas politikas un citu atbalsta instrumentu kontekstā, atbalsta instrumentu plānošanas procesu, kā arī partneru lomu un iesaisti plānošanas dokumentu sagatavošanā.
Līdz ar ES daudzgadu budžeta pieņemšanu un lēmumu par ES atjaunošanas fonda izveidi Latvijai turpmākajos septiņos gados būs pieejami 10,5 miljardi eiro, kas ir 39% pieaugums, salīdzinot ar esošo ES daudzgadu budžeta periodu no 2014. līdz 2020.gadam. Turklāt papildus, ja nepieciešams, būs iespēja aizņemties uz ļoti izdevīgiem nosacījumiem apmēram 2,5 miljardus eiro.
Lauksaimniecībā panāktais tiešmaksājumu apmērs pieaudzis par 40% - ja tagad lauksaimnieki saņem 179 eiro par hektāru, tad 2022.gadā varētu saņemt vidēji 200 eiro, bet 2027.gadā - 215 eiro par hektāru.
Tāpat vienošanās nodrošina ES finansējuma pieaugumu Rail Baltica projekta īstenošanai. Papildus Latvijai būs pieejams būtisks finansējums militārajai mobilitātei - infrastruktūras pielāgošanai militārām vajadzībām.
Latvija joprojām no ES kopējā budžeta saņems vairāk nekā iemaksājam - par katru iemaksāto eiro vidēji 3,6 eiro.