Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LIKTA: Visi ar bažām gaida to brīdi, kad interneta tīklam pieslēgsies skolas

Daudziem uzņēmumiem pārejot uz darbu attālināti ārkārtējās situācijas laikā, ir ievērojami augusi Latvijas interneta tīkla noslodze. Taču lielākais pārbaudījums ir gaidāms nākamajā nedēļā, kad pēc brīvlaika attālinātās mācības sāksies skolās, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

"Visi ar bažām gaida to brīdi, kad pieslēgsies skolas, jo tie būs milzīgi datu plūsmas apjomi. Vairākās valstīs tieši šis brīdis ir radījis problēmas ar interneta nodrošināšanu. Jācer, ka mēs Latvijā mācīsimies no šīs pieredzes," sacīja Bāliņa, atgādinot, ka attālināta izglītības apguve jānodrošina aptuveni 200 000 skolēnu.

Viņa atzina, ka Latvijas datu apraides tīklu būtiski paplašināt pašlaik nav iespējams. 

"Tomēr jāuzsver, ka Latvijā gan fiksētā, gan mobilā interneta tīkla pārklājums ir labs. No šī viedokļa Latvijai problēmu nav. Jā, kādā brīdī var sākt bremzēties datu plūsmas ātrums, bet globālu problēmu nav," uzsvēra Bāliņa. 

Viņa stāstīja, ka pirmajā nedēļā, kas aizvadīta pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, ir pieaudzis gan zvanu skaits, gan interneta patēriņš. Tāpat būtiski palielinājies pircēju skaits jauniem interneta pieslēgumiem un iekārtām attālinātam darbam un mācībām.

"Arī globālās IT kompānijas dara visu, lai varētu nodrošināt komunikācijas platformu darbības nepārtrauktību un ātrdarbību. Jo šāda situācijā pasaulē ir pirmo reizi - aizvien pieaug to lietotāju skaits, kuri pieslēdzās dažādām tiešsaistes platformām, lai nodrošinātu darbu un mācības attālināti," sacīja LIKTA vadītāja. 

Jau vēstīts, ka arī Satiksmes ministrija aicina pārskatīt savus interneta lietošanas paradumus, lai ārkārtējās situācijas laikā, kad liela daļa sabiedrības strādā vai mācās attālināti, neveidotos tīkla pārslodze. 

Kā ziņots, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tai skaitā ir atceltas klātienes mācības vispārizglītojošajās skolās, profesionālās izglītības iestādēs un augstskolās. Laikā no 23.marta līdz 14.aprīlim mācības notiks attālināti.

Top komentāri

bez šaubām
b
Vai šīs tantes firma neapkopa eskolas.lv 3miljonus, kur galā ir čiks? Kāpēc neatmaksāja atpakaļ šos 3 miljonus? Vai ši tantes kantoris tai pat laikā neuzsāka e-medicīnas projektu par vairākiem miljoniem? Vai šī tante nav apkaunojums vai patiesībā simbols tam bardakam un totālai korupcija valsts pārvaldes iepirkumos IT jomā? Vai viņa nav līdzautore šodienas interneta tīklam skolām? Vai brīnās par kārtējo, totālo brāķi?
VVZ
V
Visu laiku kladzināja, ka ir krutākais internets pasaulē, bet, kad to tiešām vajag, tad izrādās, ka viss ir uzpūsts fufelis. Labākais, bet, kad jāizmanto, tad nav nekā. Kā tajā anekdotē- ja tas milzenis stāvētu, tad viņam cenas nebūtu...
Guntis
G
LIKTA tikai gribēja pateikt ka Latvijā ir paši ātrākais interneta dzelzi, kamēr tos nelieto, bet ja tīkls noklasies arī [email protected] tad..... Redzēs kuras no skolām būs vislabākie un kurām ne tik labi talmacisanas sasniegumi, jo arī programmnodrosinajums būs sākumā viena liela improvizācija, ka visi e... sakot ar eVeselibu, eKlasi un vēl sazin kādam murgainām lietām, ko visiem ka trusišiem uz sevi jāteste piespiedu kārtā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas