Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

LM aicinājusi valsts un pašvaldību iestādes izvērtēt savu ēku pieejamību personām ar invaliditāti

Lai novērtētu valsts un pašvaldību institūciju ēku vides un informācijas pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, Labklājības ministrija (LM) ir sākusi pieejamības pašnovērtējuma īstenošanu valsts un pašvaldību iestādēs, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Vides un informācijas pieejamības pašnovērtējums valsts un pašvaldību ēkās iestādēm būs jāveic līdz 20.oktobrim.

Izvērtējuma veikšanai LM aicina iestādes nominēt speciālistus, kuri veiks vides un informācijas pašnovērtējumu savās institūcijās. Šī gada jūnijā ministrija plāno īstenot nominēto speciālistu apmācību pašnovērtējuma metodikas kvalitatīvai piemērošanai. 

Plānots, ka to valsts un pašvaldību institūciju īpatsvars, kuras ir piedalījušās publisko ēku vides un informācijas pieejamības novērtēšanā, līdz 2021.gada beigām sasniegs 70%.

LM ir atbildīga par Plāna pieejamas vides veidošanai Latvijā 2019. līdz 2021.gadam īstenošanu, kurā ir paredzēta virkne pasākumu pieejamības veicināšanai, tostarp vides pieejamības pašnovērtējuma veikšana.

Ministrija koordinē pasākumu izpildi, taču, ņemot vērā, ka minētā plāna pasākumi skar visas personu ar invaliditāti dzīves jomas, ikviena ministrija ir atbildīga par tās nozarē nepieciešamo pasākumu īstenošanu. Plānā noteikto uzdevumu izpildē ir nepieciešama koordinēta sadarbība starpministriju līmenī, lai pilnveidotu valsts un pašvaldību ēku un sniegto pakalpojumu vides un informācijas pieejamību.

Kā skaidro ministrijā, pieejams pakalpojums ir veidots atbilstoši iekļaujošā dizaina principiem un ir pieejams visām sabiedrības grupām, tostarp personām ar invaliditāti. Pieejamā ēkā cilvēks ar invaliditāti var ne tikai saņemt pakalpojumu, bet arī strādāt vienlīdzīgi ar citiem.

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka šis ir jauks veids, kā radīt celtniecības pakalpojuma pieprasījumu un, iespējams, veikt visādas finansiālas mahinācijas. Ar invalīdu dzīves uzlabošanu tam ir maz sakara, jo slīpās uzbrauktuves parasti nav izbūvētas pareizā leņķī un ratiņkrēslu tur var tikai uzstumt, ne uzbraukt pats. Šeit neko nevar līdzēt, jo arhitekti ar ratiņkrēsliem nebrauc un to, ka ratiņkrēslam ir ļoti labils smaguma centrs , to viņi nezina. Padomāju... varbūt arhitektu apmācības iestādēm jāuzdāvina ratiņkrēslus? Pie vienas provinces pilsētas VID kantora ir uztaisīta laba, pareiza uzbraukšanas plakne (panduss), bet biezā putekļu kārta liecina, ka šai pilsētā NAV NEVIENA VID klienta , kurš lieto ratiņkrēslu. Bet panduss ir un nauda iztērēta.
Joniz
J
Kad sunim nav ko darīt,tas olas laiza.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Okupācijas muzejs pārtop(21)

Šobrīd VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) vadībā turpinās darbi Strēlnieku laukumā 1, Rīgā. Vienlaikus ar atjaunoto Latvijas Okupācijas muzeju (LOM) un tā Nākotnes namu top memoriāls padomju okupācij...

Solis uz visiem pieejamu pirmsskolu ir gauss(2)

Daina Kājiņa, kas pirmsskolas izglītībā strādā jau trīsdesmit gadu, intervijā Aismai Orupei uzsver: privātais sektors ir sevi pierādījis kā labu spēlētāju. Ne velti Rīgā ir 150 privāto bērnudārzu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas