Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers sanāksmē uzsvēra, ka minētās summa ir jauns rekords un nebijis skaitlis Kontroles dienesta vēsturē.
2017.gadā iesaldēti 45,6 miljoni eiro, vēl gadu iepriekš - 36,17 miljoni eiro, bet 2014.gadā - 79 miljoni eiro.
Pērn Kontroles dienests izmeklēšanas iestādēm nosūtījis 171 materiālu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Gadu iepriekš nodoti 225 materiāli, bet 2016.gadā - 231 materiāls.
Kopumā pērn valstī reģistrēti 196 noziegumi, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, prokuratūra saņēmusi kriminālvajāšanai 20 krimināllietas, savukārt tiesai nodevusi 23 lietas pret 54 personām. 2017.gadā Latvijā reģistrēti 123 noziegumi par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, prokuratūra saņēmusi kriminālvajāšanai 14 krimināllietas, savukārt tiesai nodevusi 10 lietas pret 33 personām.
Kalnmeiers uzsvēra, ka naudas atmazgāšanas apkarošana turpina saglabāties kā prioritāte, lai Latvija varētu atskaitīties par Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval ieteikto pasākumu ieviešanu. "Iestādes dara visu iespējamo savu iespēju robežās," paziņoja ģenerālprokurors.
Jau ziņots, ka no šī gada 1.janvāra Kontroles dienestam noteikta jauna institucionālā pārraudzība. Dienestu turpmāk pārrauga Ministru kabinets ar iekšlietu ministra starpniecību.
Kopš 2018.gada 1.jūnija Kontroles dienesta vadītāja ir Ilze Znotiņa. Viņa šajā amatā nomainīja ilggadējo dienesta vadītāju Viesturu Burkānu.
Definīcija
Vai drīkstu daļiņu atkausēt?
docents čuvaks