Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgas pagaidu administrācija Zalpēterei un citiem darbiniekiem maksājusi piemaksas pat otras algas apmērā

Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija saviem darbiniekiem un izpilddirektora pienākumu izpildītājai Ivetai Zalpēterei maksājusi dāsnas piemaksas otras algas apmērā, kā arī uz atvadām izmaksājusi naudas balvas, noskaidroja aģentūra LETA.

Zalpēterei, kura darbu Rīgas pašvaldībā sāka 31.martā, mēnešalga ir noteikta 2353 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas. No 7.aprīļa viņai saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 14.pantu noteikta piemaksa par papildu darbu 30% apmērā no mēnešalgas, jeb 706 eiro mēnesī. Savukārt no 1.jūnija, balstoties uz šī paša likuma 15.pantu, viņai noteikta speciālā piemaksa 70% apmērā no mēnešalgas, jeb 1647 eiro mēnesī.

Pateicoties šīm piemaksām, Zalpētere no jūnija saņem piemaksas algas apmērā.

Pagaidu administrācijas biroja vadītājs Mārtiņš Dambergs, kurš saņēma 2264 eiro, un padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Jentkus, kura saņēma 1785 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, arī tikuši pie piemaksām otras algas apmērā.

Dambergam no 13.marta, bet Jentkus no 1.aprīļa tika maksāta piemaksa par darba kvalitāti 40% apmērā no mēnešalgas. Savukārt no 1.jūnija Dambergam un Jentkus tika maksātas speciālās piemaksas 60% apmērā no mēnešalgas.

Pie mazākas piemaksas 40% apmērā no mēnešalgas no 13.marta tikusi pagaidu administrācijas biroja darbiniece Velta Feodorova, kuras alga bija noteikta 1785 eiro pirms nodokļu nomaksas. Rezultātā viņa papildus algai mēnesī saņēma aptuveni 714 eiro.

Kā Rīgas domē noskaidroja aģentūra LETA, pagaidu administrācija, kuras pilnvaras beidzās līdz ar jaunās Rīgas domes sasaukšanu un Rīgas mēra ievēlēšanu šī gada 2.oktobrī, uz atvadām saviem darbiniekiem arī izmaksājusi naudas balvas 100% apmērā no mēnešalgas.

Naudas balvas tika izmaksātas Dambergam, Jentkus, Feodorovai, kā arī padomniekam Intaram Bļodniekam, kura alga bija 1785 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas un palīdzei-sekretārei Indrai Riņķei, kuras alga bija noteikta - 1382 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Piemaksas tiek maksātas arī izpilddirektora pienākumu izpildītājas biroja darbiniekiem. Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, izpilddirektora padomnieks Guntis Kārkliņš piemaksā par darba kvalitāti no 17.augusta saņem 30% no mēnešalgas bet no 6.jūnija piemaksā par papildu darbu vakantā Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes priekšnieka amata pienākumu veikšanai - vēl 30% no mēnešalgas. Kārkliņa mēnešalga noteikta 1917 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Izpilddirektora palīdze Lilita Rozenvalde -no 25.jūnija saņem 40% lielu piemaksu no mēnešalgas par darba kvalitāti un 20% apmērā - par papildu darbu vakantā Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes galvenā referenta amata pienākumu veikšanai. Rozenvaldes mēnešalga noteikta - 1382 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Izpilddirektora palīdze Baiba Roziņa par darba kvalitāti no 8.jūnija katru mēnesi saņem piemaksu 40% apmērā no mēnešalgas, kas ir 1382 eiro.

Kā aģentūrai LETA norādīja Rīgas domē, piemaksas veiktas saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normām. Tāpat tika norādīts, ka valsts pārvaldē un pašvaldībās nodarbinātie darbinieki saņem būtiski zemāku atalgojumu nekā privātajā sektorā nodarbinātie, it īpaši tas attiecas uz augstas kvalifikācijas darbiniekiem, kuru piesaistīšanai un motivēšanai tiekot izmantotas arī minētās piemaksas.

Minēto likumu izstrādājusi Valsts kanceleja ar mērķi pilnveidot un uzlabot valsts pārvaldē nodarbināto atlīdzības sistēmu.

Top komentāri

senču ols
s
Mau*as zog nodokļos nomaksāto piķi bez žēlastības ... pasakainas algas , nav ko teikt!
Martins
M
Vai tad Velta Feodorava netika patriekta no EM par zagsanu? Ka si zagle nokluva saja zaglu banda, karteja ZZS partijniece?
Irmina
I
Varbut Jentkus, Dambergu, Feodoravu, Zalpeteri un visus tos izdzimtenus publiski pakart vai nosaut pie Rigas rates durvim, ka ES pilotprojekts, cinai pret korupciju, laupisanu? Kapec ne Znotina, ne KNABS, ne SABS, ne DP nav sos izdzimtenus arestejusi un kusakusi kriminalvajasanu, konfiskejot visu vinu un vinu gimenes nekustamo un kustamo ipasumu, arestejusi visus vinu kontus Latvija un arpus Latvijas? Kapec Latvijas prezis Levits, kurs, it ka ir bijis tiesnesis neinicite visu Latvijas pienemto likumu reviziju ar merki acelt likumus, labot likumus, kuros ir iestradatas normas, ka Latvija valsts amatpersonas, ierednieciba stradajosie, pasvaldiba stradajosie var ne soditi zagt, sev iedalit lielas algas, premijas, piemaksas? Kas ta vispar par piemaksu sistemu, ka ieredniem, valsts amatpersonam tiek piemaksats par vinu ikdienas darbu kaut kadas piemaksas 40, 70, 100% apmera, kura ES valsti tada kropliba vel pastav?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kam dāsna prēmija, kam tēja(47)

Kamēr Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000–6000 eiro lielas – prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar...

Kāpēc jāseko uzkrājumam pensijai(9)

Lai gan vairākums mūsu valsts iedzīvotāju ir dzirdējuši par Latvijas pensiju sistēmu, pētījumi liecina, ka tikai retais tajā iedziļinās un velta laiku, lai saprastu, kā tā darbojas. Tomēr pareizi ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas