Paturēt pilienus pie sevis
''Tas mērķis ir ļoti elementārs. Turēt savus pilienus no mutes un deguna, lai tie netiek pie nākamā cilvēka,'' Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagājušajā nedēļā skaidroja, kādēļ valdība pieņēmusi lēmumu par sejas aizsegu nepieciešamību sabiedriskajā transportā.
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs šajā pašā preses konferencē atzīmēja, ka jau šobrīd ielās redzami vairāk iedzīvotāju un, palielinoties cilvēku skaitam arī sabiedriskajā transportā, tas var palielināt vīrusa izplatīšanās risku.
Viņš norādīja, ka uz braucējiem sabiedriskajā transportā nevar attiecināt, ka viņu kontakts ir īslaicīgs, tādēļ arī inficēšanās risks ir augstāks.
Arī Vīksna piekrīt, ka sejas aizsega lietošana pasažieru pilnā sabiedriskajā transportā būtu svarīga. Viņa gan uzsver, ka tām tomēr vajadzētu būt tieši medicīniskajām maskām. Turklāt pat medicīniskās maskas vai respiratori nav 100% efektīvi, tomēr tie jebkurā gadījumā ir labāki nekā lakats vai šalle. ''Ja kāds stipri šķauda un spļaudās, tad šalle varbūt aiztur to lielo pilienu. (..) Tomēr es domāju, ka tā ir tāda psiholoģiskā aizsardzība, saka Vīksna. Viņa kā citu līdzekli, kas palīdzētu kavēt vīrusa iekļūšanu un vairošanos epitēlijšūnās, min aptiekās pieejamās deguna ziedes. ''Iespējams, tās būtu efektīvākas par šallēm,'' viņa saka.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 11. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Ekoloģiskaisbioloģiskais
BaronsXXL
Pareizaisjautājums