Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja būs Eva Juhņēviča

Veselības ministrija (VM) izskatījusi 416 pretendentu pieteikumus un izveidojusi Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu. Vakcinācijas projekta biroju vadīs Eva Juhņēviča, vakcinācijas procesa koordinators būs Pēteris Rimšs, komunikācijas koordinatore būs Ieva Stūre, savukārt informāciju tehnoloģiju koordinators būs Māris Dreimanis, portālu Diena.lv informēja VM.

"Rekordīsā laikā mums ir izdevies izveidot augstas raudzes profesionāļu komandu. Tā apvieno zināšanas darbam liela mēroga nacionālos projektos un starptautisku pieredzi respektablos un augstu vērtētos privātos uzņēmumos. Uzskatu, ka tapis triecienspēks pandēmijas uzveikšanai," uzsver veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš arī pastāstīja, ka pēdējā atlases posmā nebija daudz cilvēku ar pieredzi medicīnā, kas kandidētu uz biroja vadītāja amatu, turklāt nevajadzētu aizmirst, ka, birojam sākot darbu, strādāt turpinās arī pārējās veselības nozares institūcijas, pildot tām noteiktos uzdevumus.

"Liela projekta īstenošanā nepieciešama starpdisciplināra komanda. Vadījāmies pēc principa, kurš ir strādājis lielos pārnozaru projektos," sacīja politiķis.

Vakcinācijas projekta biroju vadīs Eva Juhņēviča, kurai ilggadīgā pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektu vadībā. Eva Juhņēviča bijusi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore. Viņas vadībā pirmo reizi izstrādāta un īstenota svētku dalībnieku digitāla reģistrācijas un procesu vadības sistēma, kas ļāva samazināt birokrātiskā aparāta izmantošanu datu apstrādei un nodrošināja iespēju efektīvi nodot informāciju katram dalībniekam. Eva Juhņēviča bijusi Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, līdz šim vadījusi Rīgas Tūrisma attīstības biroju, septiņus gadus organizējusi Rīgas maratonu un citus liela mēroga projektus. 

Komentējot savu motivāciju pieteikties konkrētajam amatam, Juhņēviča preses konferencē uzsvēra, ka viņas pieredze XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektores amatā vairāk bijusi saistīta ar daudzu iesaistīto pušu koordinēšanu, procesa koordināciju un sinhronu procesa realizāciju. Viņasprāt, gūtā pieredze dziesmu un deju svētku vadībā, maratonu un citu liela mēroga projektu vadībā ir veidojusi viņas pieredzi kā menedžerei jeb vadītājai, kura ir spējīga koordinēt visdažādākās iesaistītās puses.

Viņa norādīja, ka arī vakcinācijas process ir ļoti komplicēts, jo tas saistās ar loģistiku, cilvēkresursiem un laika plānošanu, un tam nepieciešama vadītāja, koordinatora un procesa virzītāja funkcijas, kuras, pēc viņas domām, savā karjerā viņa ir ieguvusi. Tāpēc viņa "atļāvās" pieteikties uz šo amatu, izriet no jaunā biroja vadītājas teiktā.

Vakcinācijas projekta biroja vakcinācijas procesa koordinators būs Pēteris Rimšs, kurš veiksmīgi vadījis Latvijas zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas projektu, kas novērš viltotu zāļu nokļūšanu legālā izplatīšanas ķēdē. Pēteris Rimšs ir bijis Latvijas Nacionālās projektu vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs, mācījis projektu vadību vairākiem simtiem dažādu nozaru speciālistu, tostarp veselības nozarē un valsts pārvaldē strādājošajiem. Piemēram, sadarbojies arī ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, nodrošinot projektu vadības mācības un projektu vadības standartu iedzīvināšanu. Pēterim Rimšam ir arī starptautisku projektu vadības pieredze.

Rimšs šodien preses konferencē norādīja, ka darbs birojā ir liels izaicinājums un atbildība iesaistīties vakcinēšanas organizēšanas projektā. Viņš skaidroja, ka guvis pieredzi starptautisku un vietēju projektu vadībā, kas būs ļoti laba pievienota vērtība pārējo profesionāļu komandai.

Kā redzamāko un lielāko paveikto darbu Rimšs minēja Latvijas zāļu verifikācijas projekta veiksmīgu īstenošanu. Biroja vakcinācijas procesa koordinators pauda, ka savas zināšanas, pieredzi, prasmes un labākās prakses izmantos arī šī projekta realizācijā.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore būs Ieva Stūre, kura līdz šim vadīja vienu no Latvijas lielākajām sabiedrisko attiecību aģentūrām Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate. Ieva Stūre ir Latvijas Komunikācijas asociācijas padomes priekšsēdētāja, veiksmīgi vadījusi saziņu ar cilvēkiem eiro ieviešanas projektā Latvijā.

Vakcinācijas projekta biroja informāciju tehnoloģiju koordinators būs Māris Dreimanis, kurš vadījis augstākā līmeņa IKT projektus gan Latvijas, gan starptautiskos uzņēmumos. Piemēram, no piegādātāja puses uzraudzījis Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu informācijas pakalpojuma modernizācijas projektu, vadījis viena no pasaules lielākiem tirgus izpētes uzņēmumiem GfK SE (Vācija) globālo IT harmonizācijas programmu, vadījis programmatūras izstrādi starptautiskiem klientiem, piemēram, Standard  &  Poor’s, Universal Music Group, kā arī Saeimai, Labklājības ministrijai, VSAA un  Latvenergo.

Brīvprātīgi un bez atlīdzības vakcinācijas IT koordinēšanu atbalstīs Krists Avots, SIA Tet digitālās transformācijas direktors. Krists Avots pēdējos divus gadus vada apjomīgu pārmaiņu programmu, kas ietver uzņēmuma IT infrastruktūras maiņu, biznesa procesu pārskatu un darba organizācijas maiņu. Iepriekš Krists Avots vadīja Tet Korporatīvās attīstības dienestu, atbildot par jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanu. Krists Avots pilnībā neizbeigs savas esošās darba attiecības, viņa pārstāvētais uzņēmums vakcinācijas projekta IT sistēmas izstrādē neiesaistīsies.

Vakcinācijas biroja projekta loģistikas koordinators būs Armīns Kalniņš ar plašu pieredzi loģistikas projektu organizēšanā un vadībā. Pieredzi loģistikā guvis arī uzņēmumos, kas saistīti tieši ar zāļu un vakcīnu loģistiku - Tamro un Magnum  Medical. Strādājis par loģistikas vadītāju arī uzņēmumos Orkla Confectionery & Snacks Latvija, Amber Distribution un British American Tobacco.

Darbam vakcinācijas projekta birojā, kuram jānodrošina iespēja vakcinēties pusotram miljonam Latvijas iedzīvotāju, plānots kā atbalsta personālu pieņemt vēl piecus cilvēkus.

Juhņēviča preses konferencē arī uzsvēra, ka šis ir ļoti nozīmīgs solis gan viņai, gan viņas kolēģiem. "Es labi apzinos, kādi mērķi ir jāsasniedz šim birojam," teica jaunā biroja vadītāja, piebilstot, ka birojam būs jāstrādā ļoti intensīvā tempā. Plānots, ka jaunā biroja locekļi darba gaitas sāks jau šodien, iepazīstoties ar esošajiem dokumentiem, tomēr pilnvērtīgi jaunā biroja darbinieki darba gaitas sāks pirmdien, 25.janvārī, plkst.8.

Pēc Juhņēvičas teiktā, pirmdien jaunā biroja darbinieki kopā ar kolēģiem no VM strādās pie detalizēta vakcinācijas plāna izstrādes, kas paredz "visu loģistikas procesu secīgu laika plānu sastādīšanu un ieviešanas mehānisma izstrādi".

Preses konferencē jaunā biroja vadītāja arī uzsvēra, ka šīs institūcijas mērķis ir vakcīnas izmantot, tiklīdz tās kļūs pieejamas, tā nodrošinot sabiedrības vakcināciju.

(papildināta visa ziņa)

Top komentāri

Bomars
B
Kā 3 dienu laikā pēc konkursa termiņa beigām 19.janvārī varēja izvērtēt 403 pieteikumus, ja jau 22. janvārī ir zināms uzvarētājs. Tad, kad notika intervijas, vadītāja prezentācija, kur uz tik atbildīgu amatu jābūt vismaz 3, ja 4 kārtām. Vai konkurss bija fikcija? A/P kā jau "savējo" un korumpantu partija ielika cilvēku, kuram vajag kredītus atdod. Ak Jaunpup un Pavlik Morozov!
Maldis Skreja
M
Kad dzird par lielu naudu, it īpaši algu, daudziem acis sāk mirgot kā policijas mašīnas bākugunis.
cukuriņš
c
Lielas, sirsnīgs paldies visiem vēlētājiem kas balsoja par Pavļutu, Viņķeli un A/P partiju apvienību: Tikai pateicoties tiem mums ir tādi talanti kā Juhneviča, Pavļuts, Viņķele, Pūce..utt...
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nesaskaņas valdībā turpina pieaugt(27)

Valdības sēdē vakar divi nozīmīgākie pieņemtie lēmumi ir – pagarināt nebūtiskās ceļošanas aizliegumu līdz 6. aprīlim un atlikt jautājuma izskatīšanu par mazo veikalu līdz 300 kvadrātmetriem atvērš...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas