"Irānas Islāma Republika atzinīgi vērtē attiecību attīstību ar ES vidē, kas balstīta savstarpējā cieņā," teikts ceturtdien vēlu vakarā izplatītajā paziņojumā.
Attiecību attīstībai "ir nepieciešams dialogs, lai atrisinātu jautājumus starp abām pusēm, un Eiropas valstu kļūdainās politikas koriģēšana," piebilda Aragči.
Borels platformā "X" paziņoja, ka ar Irānas kolēģi ir pārrunājis "perspektīvas atjaunot sadarbību visos abpusējas intereses jautājumos".
Sarunās apspriesta "nepieciešamība pēc deeskalācijas un savaldības", kā arī "militārās sadarbības apturēšana" ar Krieviju un kodolieroču neizplatīšana.
Šāds "kritisks dialogs" ir "būtisks, lai mazinātu saspīlējumu reģionā", norādīja Borels.
Aragči, kas ministra amatā stājās trešdien, pazīstams ar savu atvērtību pret Rietumiem.
Viņš bija galvenais Teherānas pārstāvis starptautiskajās kodolsarunās un viņam bija būtiska loma, lai panāktu 2015.gada vienošanos par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu apmaiņā pret sankciju mīkstināšanu.
ASV prezidents Donalds Tramps no kodolvienošanās izstājās un atjaunoja sankcijas pret Irānu. Centieni vienošanās darbību atjaunot līdz šim nav bijuši veiksmīgi.
ES Irānai cita starpā pārmet atbalstu palestīniešu radikālajam grupējumam "Hamās" un ieroču piegādes Krievijai, kas tos izmanto karā pret Ukrainu.
Spriedze Tuvo Austrumu reģionā pieaugusi pēc tam, kad 31.jūlijā Teherānā tika nogalināts "Hamās" politiskais līderis Ismails Hanija.
Irāna Hanijas nogalināšanā vaino Izraēlu un draud atriebties.
Hanija Teherānā bija ieradies uz jaunā prezidenta reformistu politiķa Masuda Pezeškiāna inaugurāciju.