Maķedonija līdz šim ļāva savā teritorijā ieceļot nelielam skaitam Sīrijas un Turcijas imigrantu, tomēr pēc tam, kad citas Balkānu kaimiņvalstis ieviesa jaunus ierobežojumus, nolēma robežu slēgt pavisam.
"Mēs robežu esam slēguši pilnībā," ziņu aģentūrai Reuters atzina Maķedonijas policijas amatpersona, kas nevēlējās nosaukt savu vārdu.
Atbilstoši Maķedonijas Iekšlietu ministrijas informācijai jau otrdien Maķedonijā no Grieķijas neviens imigrants nav ieceļojis.
"Maķedonija rīkosies atbilstoši lēmumam, kuru pieņēmušas citas Balkānu maršruta valstis," sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs.
Slovēnija, Horvātija un Serbija otrdien paziņoja, ka noteiks jaunus ierobežojumus imigrantu ieceļošanai.
Horvātijas iekšlietu ministrs Vlaho Orepičs trešdien preses konferencē Zagrebā skaidroja - jaunais lēmums nozīmē, ka tiek atjaunots "parastais robežrežīms".
"Tā būtība ir stingri turēties pie parastā robežrežīma un būt gataviem reaģēt uz jebkādiem ārkārtas apstākļiem," sacīja ministrs.
Patlaban notiek sarunas par to, lai atpakaļ uz Grieķiju nosūtītu 408 imigrantus, kas šobrīd iestrēguši nometnē Horvātijā, viņš piebilda.
Aptuveni 1000 imigrantu iestrēguši Maķedonijas pusē līdzās robežai ar Serbiju, bet vēl 400 atrodas neitrālajā joslā starp Maķedoniju un Serbiju.
Viņi atsakās doties atpakaļ uz Maķedoniju, bet Serbija viņus nepieņem.
Šogad Eiropā ieradušies 130 000 nelegālo imigrantu, bet pērn - 1,2 miljoni.
Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.
Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.