Neskatoties uz to, ka Lielbritānija kā galīgo termiņu vienošanās panākšanai par abu pušu turpmākajām attiecībām bija noteikusi ceturtdienu, dalībvalstu līderi samitā apstiprinātajā paziņojumā aicinājuši ES sarunu delegācijas vadītāju Mišelu Barnjē sarunas "tuvākajās nedēļās" turpināt.
Samita pārtraukumā Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels atzina, ka līdz šim sarunās nav panākts "pietiekams progress". "Mēs aicinām Apvienoto Karalisti spert nepieciešamos soļus," piebilda Mišels.
Tajā pašā laikā Lielbritānijas sarunu delegācijas vadītājs Deivids Frosts paziņojis, ka viņš ir vīlies Eiropadomes kopīgajā paziņojumā.
"Esmu pārsteigts, ka ES vairs nav apņēmības pilna "intensīvi" strādāt, lai panāktu sadarbību nākotnē," tviterī norādījis Frosts. "Esmu arī pārsteigts par izteikumiem, ka vienošanās panākšanai visi turpmākie soļi tiek gaidīti no Apvienotās Karalistes. Tā ir neierasta pieeja sarunu vešanai."
Frosts piebildis, ka Lielbritānijas premjerministrs savu nostāju paudīs piektdien, kad ES samits būs beidzies.
Džonsons ir paziņojis, ka ES samits ir pēdējā reālā iespēja, kad iespējama vienošanās panākšana. Tomēr Barnjē norādījis, ka ES esot gatava tuvākajās nedēļās turpināt intensīvas sarunas.
Lai gan joprojām pastāv lielas domstarpības jautājumos par zvejniecību, vides un sociālajiem standartiem, kā arī par iespējamo konfliktu risināšanu, viņš paudis cerību, ka tuvākajās nedēļās iespējams vismaz panākt "izredzes uz vienošanos".
Pārejas periods pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES beidzas 31.decembrī, un laika, lai panāktu vienošanos par abu pušu turpmākajām attiecībām, palicis ļoti maz, jo to abām pusēm vēl nepieciešams ratificēt.
Abu pušu avoti aizkulisēs stāsta, ka progress sarunās esot panākts, taču tas nav pietiekams, lai vienošanos varētu noslēgt jau šobrīd.
Noslēdzoties samita pirmajai dienai, Vācijas kanclere Angela Merkele izteica aicinājumu Londonai demonstrēt gatavību kompromisiem, taču vienlaikus atzinusi, ka arī ES dalībvalstīm jāiet uz kompromisiem.
"Katrai no pusēm ir savas sarkanās līnijas," izteikusies Merkele.