Ir īpaši jāpiedomā, izveidojot pašam savu «piegādes ķēdi», kurā visbiežāk būs tiešās pirkšanas pulciņš, sertificēta saimniecība, ar kuru izveidojusies laba sadarbība, bioloģiskās pārtikas veikali (arī internetā mums Latvijā divi lieliski darbojas) un lielveikals. Tirgu es ar nodomu šeit neiekļauju, jo visbiežāk produktu izcelsme tur ir nenosakāma, kā arī visbiežāk tieši tirgū tiek multiplicēts greizais pieņēmums, ka viss, kas nācis no laukiem vai kaimiņu Mildas tantes, ir bioloģisks. Tas absolūti neatbilst patiesībai, jo mēs jau nezinām nedz to, kā «lauku tomāts» ir mēslots un kādā zemē audzis, nedz ko «lauku vistas» ir ēdušas. Neesmu pret Mildas tanti, bet esmu par skaidriem principiem. Bioloģiskā pārtika tiek sertificēta, pārbaudīta, un iegūtais sertifikāts ir tik vērtīgs (arī naudas izteiksmē), ka saimnieks ļoti uzmanīgi un rūpīgi sekos tam, lai bioloģiskās saimniekošanas principus nepārkāptu.
Bioloģiskās pārtikas mēnesis ir īstais laiks, lai padomātu, vai un kādus bioloģiskos produktus katrs no mums varētu iekļaut savā ēdienkartē. Parasti pirmais ieteikums ir - sāc ar kaut ko vienu, piemēram, piena produktiem, ko var nopirkt lielākajā daļā Latvijas lielveikalu. Tur atradīsit arī dažus citus produktus - dārzeņus, maizi. RIMI ir izveidojis pat savu īpašo I love ECO produktu līniju, kur visi produkti ir sertificēti. Nākamais ir sākt labāk un precīzāk plānot nepieciešamo produktu apjomu ģimenei. Ja tas kļūst par ieradumu, tad var sākt iepirkties arī interneta veikalā (ar plašu sortimentu) nedēļai uz priekšu. Es parasti iepērkos piektdienā - brīvdienās ir vairāk laika ēst gatavošanai. Tā kā dzīvoju Pierīgā, man nav izdevies atrast tiešās pirkšanas pulciņu tuvu dzīvesvietai, tāpēc šis posms pagaidām izkrīt.
Zviedrijas vides pētniecības institūta un Zviedrijas lielveikalu tīkla Coop pētījumā brīvprātīgi piedalījās vienkārša zviedru ģimene - tētis, mamma un viņu trīs bērni, kuriem nav īpašu nosacījumu pārtikas iegādei. Ģimenei veiktās urīna analīzes noteica visiem pieciem organismā insekticīdu, fungicīdu un pesticīdu atliekvielas. Vienmēr jautājums ir par to, kādā apjomā. Un visbiežāk būs atbilde - katram produktam, ko jūs pērkat veikalā, iespējamais ķīmisko elementu kokteilis ir (Eiropas Savienības) pieļauto normu ietvaros. Visticamāk, ka lielākajai daļai cilvēku Latvijā arī šādu kokteili analīzēs varētu atrast. Nedēļu ģimene lietoja tikai bioloģiskās lauksaimniecības produktus un tad tika testēti vēlreiz. Atliekvielu daudzums bija samazinājies gandrīz pilnībā. Pētījuma video šobrīd jau ir vairāk nekā pieci miljoni skatījumu. Noskaties arī tu un padomā!