Ir atsevišķi ražotāji, kas piedāvā savu produkciju vieglākā iepakojumā, kuru pēc tam var pārliet ērtāk izmantojamā tā paša ražotāja iepakojumā. Šodien patērētājs iepērkoties, iespējams, ir apjucis, neesot pārliecināts, kam var ticēt un kam nevar. Pircējam ir grūti izvērtēt sadzīves ķīmijas līdzekļu zaļumu, jo tas prasa gana specifiskas zināšanas un informāciju, tāpēc ieteicams paļauties uz ekomarķējuma zīmēm, īpaši, Eiropas Ekopuķīti un Ziemeļu gulbi, kā arī zviedru Piekūnu. Šīs zīmes nosaka prasības, lai ķīmiskie līdzekļi būtu gan iedarbīgi, gan saturētu pēc iespējas mazāk kaitīgu vielu, kā arī noteic prasības iepakojumam, piemēram, jābūt samērīgai produkta masas un iepakojuma masas attiecībai, kā arī iepakojums nedrīkst saturēt cilvēka veselībai kaitīgus ftalātus.
Visbiežāk izmantotais kosmētikas un sadzīves ķīmijas marķējums ir Ecocert - neatkarīgas starptautiskas organizācijas marķējuma piešķiršanas sistēma, Eiropas Ekopuķīte, kas ir Eiropas Komisijas ekomarķējuma zīme un sastopama arī tekstila, higiēnas preču un pat mēbeļu un santehnikas marķēšanai, Cosmebio - profesionālā Bioloģiskās lauksaimniecības ražotāju asociācijas zīme kosmētikai, BDIH, kas apliecina, ka kosmētika ražota no dabiskas izcelsmes materiāliem un augu izcelsmes produktiem no bioloģiskās lauksaimniecības, ar samazinātu ietekmi uz vidi, kā arī Ziemeļvalstu Zaļais gulbis - Ziemeļvalstu Ministru padomes ekomarķējuma zīme, bet ir vēl arī citas.
Jāuzsver, ka nav cita ceļa uz drošāko un videi draudzīgāko pirkuma izvēli, kā vien iemācīties atpazīt tās zīmes jeb marķējumus, kam var uzticēties. Lai veicinātu šo pircēju izglītotību: rudenī sāks darboties internetvietne www.ekomarkejums.lv, kas ikvienam palīdzēs atpazīt uzticamu marķējumu.