16. augusts ir laba, veiksmīga diena sakņaugu ražas novākšanai. It sevišķi to, kas vēl pirms glabāšanas jāliek žāvēties, piemēram, ķiploki, sīpoli. Var pārstādīt, pavairot maurlokus, sēt daudzgadīgos sīpolus loku iegūšanai. Sakopiet, izravējiet dobītes, kur raža novākta, ja laksti ir glīti, pēc nogriešanas lieciet tos komposta kaudzē.
Lapu dārzeņu kopšana
11.-13. augusts ir lapu dienas, kas nozīmē, ka tās ir piemērotas gan lapu ražas novākšanai (skaitās arī kāposti, brokoļi), sēklu ievākšanai lapu dārzeņu sēšanai nākamajā gadā (rukola, salāti, dilles u. tml.), kā arī skābeņu sēšanai nākamajam gadam. Varat garšaugu dēstus sagatavot istabas sezonai stādīšanai puķpodos. Veiksmīgi iesakņojas, piemēram, baziliks, rozmarīns, kam mūsu rudeņos, ziemās ārā par aukstu un grūti pārziemot, kaut vispār rozmarīns ir daudzgadīgs augs. Šajās dienās labi augs arī pārstādītie rabarberi.
Augļu stādu un koku kopšana
14.-16. augustā jāsakopj jāņogu, upeņu, ērkšķogu krūmi! Jāapgriež vecie zari, bet, ja gribat nākamgad tikt vēl pie kāda krūmiņa, sāciet sagatavošanos jau tagad. Veselīgu zaru nolieciet līdz zemei un apberiet ar augsni. Līdz pavasarim tas būs jau iesakņojies un vēlāk varēsiet to atgriezt no mātesauga, un jauns dēsts būs gatavs! Augļu dienas labvēlīgas arī augļu, dārzeņu novākšanai, lai saglabātu tos ziemai.
Ziedu un dekoratīvo augu kopšana
10. un 11. augustā ievāciet zāļu tējas, kas vēl nav novāktas. Piemēram, piparmētras, melisu, kliņģerītes u. c. Pārstādiet peonijas un citas ziemcietes, ko nepieciešams dalīt. Ja rudens puķes vēl nezied, bet vasaras ziedi noziedējuši, varat stādīt lilijas, kas lielos pumpuros - tās gan izplauks vēl šovasar, gan pārziemos.