«Pēc konkursa rezultātu paziņošanas esmu saņēmusi informāciju par manas interjera koncepcijas uzvaru konkursā un biju gatava turpināt darbu, lai novestu projektu līdz iecerētajam rezultātam. Diemžēl līgums par kafejnīcas interjera dizaina realizāciju netika noslēgts, nesniedzot nekādus paskaidrojumus,» stāsta S. Meikulāne un uzsver - pašreizējais kafejnīcas dizains un izpildījums nav tas, kas tika paredzēts, tāpēc viņas vārda piesaukšana uzskatāma par maldinošu.
S. Meikulāne uzsver, ka viņas mērķis nav sarīkot skandālu - līdzšinējā sadarbība ar klientu, kas aizsākusies jau pirms septiņiem gadiem, bijusi ļoti veiksmīga - tas ir restorāna Kaļķu vārti interjers. Arī par LNMM kafejnīcas skicēm klients ir samaksājis, un šajā ziņā pretenziju nav. Taču tas, kas ir redzams kafejnīcā šobrīd, nav tas, kas iecerē, kurā bija plānots izmantot Latvijas dizaina ražotāju mēbeles un mākslinieku darbus. SIA lolot design mājaslapā redzami vairāki īstenotie dizaina projekti, to skaitā jau minētajā restorānā Kaļķu vārti, pludmales sporta centrā Brazīlija, Draugiem.lv birojā un citviet.
LNMM direktore Māra Lāce atzīst, ka sākotnējā muzeja rekonstrukcijas projektā, ko izstrādāja Lietuvas arhitekti, bija paredzēts viņu veidots restorāna dizains, taču ekonomijas dēļ tā izveidi pārlika uz nomnieka pleciem. «Žēl, ka netika īstenota Lietuvas arhitektu iecere,» Dienai saka M. Lāce, kura S. Meikulānes un kafejnīcas nomnieku attiecības nevarēja komentēt, vēl jo vairāk tāpēc, ka telpas iznomājis Rīgas domes Īpašuma departaments, nevis muzejs.
Pasūtītāja pārstāvis, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, līdzīgi kā M. Lāce, atceras, ka sākotnējo interjera vīziju sagatavojuši Lietuvas arhitekti. Taču interjera piedāvājums nav bijis vērtēšanas kritērijs, izraugoties kafejnīcas apsaimniekotāju konkursā. Skice bijusi jāpievieno kā viens no nepieciešamajiem dokumentiem, taču tā nav bijusi izšķiroša lēmuma pieņemšanā. «Interjeru un ēdienkarti mēs apskatījām, mums bija svarīgi, lai šajā vietā nebūtu ātrās ēdināšanas uzņēmuma. Otrs pretendents bija restorāns Bibliotēka Nr.1, bet uzvarēja SIA, kas ir īpašniece Kaļķu vārtiem,» savu versiju sniedz O. Burovs. Viņš arī neuzskata, ka Rīgas domei būtu jāiesaistās uzņēmumu strīdā. O. Burovs skaidri nepateica, vai šobrīd redzamais kafejnīcas interjers viņu apmierina, bet izteicās, ka pret to nav pretenziju un tā esot gaumes lieta. O. Burovu vairāk interesē, lai šī vieta būtu tāda, uz kuru cilvēki labprāt nāktu, un tas esot piepildījies. Vēl gan ar Lietuvas arhitektiem notiekot konsultācijas, jo sākotnēji bijis paredzēts atšķirīgs ieejas durvju risinājums. No pašvaldības pārstāvja teiktā izriet, ka ēkas īpašnieki ir gatavi izpildīt SIA lolot design lūgumu un informācijā neuzrādīt šo uzņēmumu par kafejnīcas dizaina autoriem.
Ar kafejnīcas īpašniekiem sazināties neizdevās, jo, zvanot uz internetā atrodamo SIA Ademona kontakttālruni, Diena tika savienota ar restorānu Kaļķu vārti. Tajā sazvanītā persona paskaidroja, ka restorāns muzejā reizēm klājot banketa galdus, bet vairāk neko nezināja teikt. SIA Ademona īpašniece, pēc Lursoft datiem, ir Nomeda Bulzga, kurai pieder arī SIA Nomeda jeb kafejnīcu Sala tīkls, bet kā valdes loceklis norādīts Jānis Auziņš.
Jau ziņots, ka LNMM ēka ieguvusi Latvijas Arhitektūras gada Lielo balvu. Rekonstrukcijas autori ir biroji Processoffice, Andrius Skiezgelas Architecture un SIA Arhitektoniskās izpētes grupa.