Šovasar uzkrītoši daudz Latvijas tirgū parādījušies dzirkstošie dzērieni, kas tiek pozicionēti kā baudāmi ar ledu. Šāds pasniegšanas veids ļauj ļoti viegli un ātri panākt atdzesētu dzērienu. Vai tiešām cilvēkiem patīk dzert ar aukstu ūdeni (kas pēc būtības ir ledus) atšķaidītu vīnu? Kādēļ atšķaidīt un bojāt kvalitatīva vīna labo garšu?
Tomēr ziņkārība ņēma virsroku, un pamēģināšanai nopirku Poll-Fabaire on Ice, Crᅢᄅmant de Luxembourg. Šis ir labs ražotājs, no Luksemburgas. Ja nepatiks ar ledu, izdzeršu tāpat. Paņēmu klasiskās šampanieša glāzes, ieliku dažus ledus gabaliņus, ielēju vīnu un sapratu savu kļūdu. Pirmkārt, no šīm glāzēm ir ļoti neērti dzert, otrkārt neko nevar sajust. Nācās meklēt lielās glāzes un procedūru atkārtot. Rezultāts mani patīkami pārsteidza. Aromātā viegli ziedi un nedaudz saldenu augļu. Arī garšā jūtami svaigi gatavi āboli, bumbieri un gatavas ērkšķogas. Tomēr pats būtiskākais - ne mirkli nelikās, ka vīns būtu atšķaidīts. Iespējams, par to jāpateicas pussausajam stilam. Vīns ir viegls un labi dzeras. Pēc iepazīšanās ar Poll-Fabaire on Ice es esmu spiests atzīt, ka šim vīnam ledus tiešām piestāv.
Ar Poll-Fabaire on Ice saistās kāds reklāmas skandāls. Kāda feministu organizācija ražotājam pārmeta dzimumu diskrimināciju, jo tas reklāmā bija attēlojis sievieti peldkostīmā uz ledāju fona ar pudeli rokā. Luksemburgas reklāmas ētikas komisija nosprieda, ka sievietei ar šo produktu nav nekā kopēja un Poll-Fabaire reklāma ir jāatsauc.
Lielā reklāmas skandālā iepīts arī kāds cits ražotājs. Daudzi riteņbraukšanas cienītāji šobrīd uzmanīgi seko notikumiem slavenajās Tour de France sacensībās, taču ne visi zina, ka tieši kāda it kā nevainīga vīna dēļ to norise šogad bija apdraudēta. Tā kā šīs riteņbraukšanas sacensības jau sen kļuvušas par starptautisku notikumu, to atbalstīšanā iesaistījušās arī lielas starptautiskās kompānijas. Viena no tām ir Čīles vīnu darītava Cono Sur. Tās darbiniekiem, dodoties uz vīna laukiem, ikdienā bieži sanāk izmantot velosipēdus. Iespējams, tāpēc Cono Sur ražo Bicicleta sērijas vīnus, uz kuru etiķetēm attēlots velosipēds.
Tour de France rīkotāju sadarbība ar Cono Sur izraisīja neapmierinātību Francijas vīndaru vidū. Viņi bija sašutuši, ka franču nacionālais kultūras un sporta simbols tiek izmantots, lai reklamētu Čīles vīnus. Galu galā tika panākts kompromiss. Franču vīndari savus vīnus Tour de France laikā reklamēs Francijā, bet Cono Sur - ārzemēs. Tiesa, Francijā alkohola reklāma sporta sacensību laikā tāpat ir aizliegta, bet tā jau ir viņu problēma. Arī Latvijā jau vairākus gadus pieejami Bicicleta sērijas vīni. Piemēram, Cono Sur Bicicleta Chardonnay 2015. Aromātā svaigi citrusi, persiki. Garšā dominē eksotiskas zaļu augļu notis, citrusi un minerāli. Vīns nav pabijis ozolkokā, tomēr, nedaudz pastāvējis un uzelpojis, tas kļūst treknāks. Apaļāks un interesantāks. Pateicoties svaigajai garšai, tas lieliski piestāvēs šai vasarai.