«Papeles bioloģiski noveco. Koku vainagos ir daudz nokaltušu un kalstošu zaru. Vairākām papelēm konstatēti stumbra bojājumi, kas radušies agrāk lūzušu zaru vietās,» teikts Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā. Inga Ivanova, Rīgas domes Mājokļa un vides departamenta direktora vietniece, zināja stāstīt arī par gadījumu, kad šajā ceļa posmā nolūzis zars sabojāja kādu automobili. Tad arī tika noskaidrots, ka drošības nolūkos kokus labāk izzāģēt.
Diena uzzināja, ka publiskā apspriešana par konkrētās teritorijas atbrīvošanu notikusi pērnā gada sākumā. Pēc tam izsludinātajā konkursā uzvarēja SIA Vides konsultāciju birojs, kas nu jau tuvojas darba noslēgumam.
Kopumā Tvaika ielā nocirsti 37 koki. Lai gan vairāki stumbri diametrā pārsniedza 100 centimetru, uz to rēķina nopelnīt bijis neiespējami. «Papele nav vērtīgs materiāls, to īsti nekur nevar izmantot. Tas Rīgai ir tāds padomju laika mantojums, sastādīja, jo vienkārši ātri aug. Bet, kad tās zied, visapkārt ir baltas pūkas. Daļa no kokiem iet uz izgāztuvi. Lai cik tas nebūtu prozaiski, mēs īrējam ēku, kurai ir malkas apkure, tāpēc pārpalikumus vienkārši izmantojam tās apsildīšanai,» atklāj Vides konsultāciju biroja izpilddirektors Pēteris Birzgalis. Viņš piebilst, ka izcirstos kokus vajadzētu kompensēt, to vietā sastādot citus.
«Kad tiek izcirsti koki, atbildīgās personas sakopj aiz sevis. Kur viņi liek iegūtos materiālus, ir pašu ziņā. Galvenais, lai tiek sakopta vide, kurā vajadzības gadījumā var veikt jaunus apstādījumus. Par to, vai Tvaika ielā stādīs kokus, vēl tiks lemts, taču parasti tieši tā arī notiek - papeļu izcirtumus tukšus neatstāj,» rezumē I. Ivanova.