Organisko vielu trūdēšanai svarīgs ir vienmērīgs mitrums un temperatūra, tāpēc piemērota vieta būs noēnots dārza stūris. Jānodrošina, lai pie komposta kaudzes varētu piebraukt ar kādu dārza tehniku, kaut vai ķerru. Iesākumam jāsavāc izejvielas vismaz 1 m3 tilpumā. Piemēroti materiāli ir nezāles, vēlams, bez sēklām, kartupeļu laksti, noziedējušas ziemcietes, nevajadzīgi laksti, lapas, žagari, arī virtuves atkritumi.
Kaudzi nedrīkst veidot uz betona pamata vai kāda cita necaurlaidīga materiāla, jo komposta dzīvības procesiem vajadzīga irdena pamatne. Komposta kaudzei jābūt vismaz 1 m augstai, lai materiāls varētu ātri sasilt. Ik pēc 20-30 cm biezas kārtas kaudzē iekaisa kaļķi, kas veicina sadalīšanos, un kādu slāpekli saturošu mēslojumu, var mazliet kūtsmēslu. Slāpeklis noder kā barība mikroorganismiem, kas pārstrādā augsni.
Dārzkopības veikalos var iegādāties t. s. kompostētājus, kas veicina ātru un pareizu satrūdēšanu. Karstā un sausā laikā kaudze jālaista - vēlams, ar lietus ūdeni vai ar šķidrumu, ko iegūst, kādu nedēļu mērcējot ūdenī nātres. Siltā vasarā no sasmalcinātiem atkritumiem, kam pievienots kompostētājs, jau 2-3 mēnešos veidojas vērtīgs komposts. Rudenī veidotai kaudzei jārēķinās ar miera periodu ziemā. Pareizi sagatavota kaudze otrreiz nav jāpārrok. Gatavo kompostu pilnībā izlieto nākamajā gadā.