«Mūsu pozīcija paliks nemainīga. RD neplāno mainīt esošo praksi. Turpināsim komunicēt dažādās valodās. Valodas likums nekādā veidā neregulē pašvaldības saziņu ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos. Šis lēmums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts tiesā,» savu neapmierinātību Dienai pauž pilsētas mērs. Viņam arī esot radušās šaubas par konkrētā lēmuma motīviem: «VVC ar mani nav sazinājies, par to, ka man piemērots sods, es uzzināju no medijiem, tas, manuprāt, liecina, ka tā ir politiski motivēta rīcība no šīs iestādes.»
Mazliet citādi gan situāciju redz VVC pārstāvis Viesturs Razumovskis, kurš atklāj, ka N. Ušakovam iepriekš tika sastādīts un nosūtīts administratīvā pārkāpuma protokols. Pēc tā saņemšanas priekšsēdim bija jāierodas sniegt paskaidrojumus, taču viņš aicinājumu esot ignorējis. «Domes priekšsēdētājs neuzskatīja par vajadzīgu ierasties uz lietas izskatīšanu, un attiecīgi tika pieņemts lēmums bez viņa klātbūtnes,» paskaidro V. Razumovskis. Viņa rīcībā nav ziņu par to, kā tas nākas, ka mērs par sodu uzzināja no žurnālistiem, - dienests pats informāciju medijiem neizplatīja, vien atbildēja uz jautājumiem. VVC gan pieļauj, ka lēmums papīra formā vēl varētu nebūt sasniedzis adresātu.
N. Ušakovs atklāj, ka krieviski rakstošajos sociālo portālu kontos vienkārši tiek dublēta tā pati informācija, ko ievieto latviešu valodā, tāpēc nerodas papildu izmaksas vai vajadzība pēc vairākām darbarokām. «Ja mums jāsniedz informācija, ka tiek remontētas ielas un gaidāmi sastrēgumi, lai cilvēki laicīgāk varētu plānot savus maršrutus un tiktu minimizēti sastrēgumi, mēs visi esam ieinteresēti, lai par to uzzina pēc iespējas lielāks cilvēku skaits. Šajā situācijā latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda nekādā veidā netiek apdraudēta,» uzsver mērs. Attiecīgi arī uz iedzīvotāju ienākošajiem jautājumiem katrā lapā tiek atbildēts savā valodā.
V. Razumovskis atsakās komentēt konkrēto izteikumu, taču norāda, ka tā nav vēršanās pret N. Ušakovu personīgi: «Likums nosaka šādu kārtību. Tad ir jāmaina likums, nevis spītīgi jāsaka, ka VVC pieņem prettiesiskus lēmumus. VVC ir institūcija, kas seko, lai tiktu ievērots likums. Pamanot šādas neatbilstības, sākotnēji veidojam dialogu, kas šoreiz neizveidojās, un tad tiek rasti juridiski risinājumi saukt konkrētu personu pie atbildības.» Vainīga ir pašvaldība, taču pēc likuma jāsoda atbildīgā persona, kas šai gadījumā ir domes vadītājs.
VVC nevar izpaust soda apmēru, taču pēc normatīvajiem aktiem sods par šādu pārkāpumu ir no 35 līdz 140 eiro.