Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrniece paskaidroja, ka nav plānots palielināt štata darbinieku skaitu, jo jau ilgāku laiku vakants ir kancelejas vadītāja vietnieka postenis. Runa ir par pienākumu pārdali, kas ir nepieciešama, jo «mēs neesam apmierināti ar smagnējo un mazefektīvo Saeimas kancelejas vadības darbu, kam jākļūst mūsdienīgākam», sacīja I. Mūrniece. Līdz ar strukturālajām pārmaiņām kancelejas vadība būtu ģenerālsekretāra padotībā.
Nav noslēpums, ka pārmaiņas Saeimas struktūrā ļautu atrisināt ieilgušo strīdu ar Saeimas kancelejas direktoru Māri Steinu, kurš parlamentā strādā kopš 1990. gada. Ar viņa darbību nebija apmierināta arī bijusī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība), un Saeimas prezidija konflikts ar M. Steinu nonāca tiesā. Aģentūra LETA ziņo, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien nolēma līdz 2. novembrim atlikt lietas izskatīšanu, lai pieaicinātu Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību. Saeima bija lūgusi uzteikt darba līgumu ar M. Steinu, jo viņš nav pildījis noteiktos darba uzdevumus, tādējādi pārkāpjot vairākus normatīvus.
K. Pētersone Dienai atzina, ka viņa ļoti atbildīgi izturoties pret pienākumiem Latvijas Institūtā un tagadējo darba devēju, tāpēc pirms Saeimas prezidija lēmuma vēlētos atturīgi komentēt jauno izaicinājumu. K. Pētersone Augstākajā padomē (AP) strādāja AP priekšsēdētāja Anatolija Gorbunova komandā, kurā palika arī tad, kad viņš kļuva par 5. Saeimas priekšsēdētāju. Vēlāk K. Pētersoni pašu ievēlēja Saeimā un par Saeimas priekšsēdētāja biedri - tieši viņas vadībā parlamentā tika veiktas pirmās reformas, lai padarītu Saeimas darbu atklātāku un pieejamāku sabiedrībai. Tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc viņa noskatīta jaunajam amatam. K. Pētersone Dienai atzina, ka arī toreiz ir bijis jāsaskaras ar lielu kancelejas pretestību pārmaiņām. Tajā pašā laikā viņa ar M. Steinu esot kā cīņu biedri un nevarot noliegt darbu, ko viņš paveica pirmās vēlēšanu sistēmas izveidē un palīdzot Latvijas Tautas frontei uzvarēt AP vēlēšanās. Ja viņa kļūs par parlamenta ģenerālsekretāri, noteikti atradīšot veidu, kā sadarboties ar cilvēkiem, kuri tagad strādā Saeimas kancelejā.