Hodžsons pirmajos divos grupu stadijas mačos vietu sākumsastāvā atvēlēja Tottenham Hotspur uzbrucējam Harijam Keinam, taču augumā raženais jauneklis pašlaik nav savā labākajā fiziskajā kondīcijā. Spēlē pret Velsu uz maiņu nākušie uzbrucēji Daniels Staridžs, Džeimijs Vārdijs un arī Markuss Rašfords savas komandas uzbrukumu atdzīvināja un guva arī divus vārtus. Pēc šīs spēles angļu mediji no Hodžsona pieprasa Keina atstāšanu uz soliņa.
Pats Vārdijs gan nepiekrīt medijiem par to, ka viņa konkurents uz vietu sākumsastāvā Keins ir noguris. «Es saprotu arī loģiku, kāpēc Hodžsons mani izmanto no rezervistu soliņa. Es droši vien esmu lietderīgāks, kad pretinieku spēlētāji sāk pagurt, un esmu priecīgs palīdzēt komandai abos veidos.»
Anglija ar Slovākiju līdz šim mērojušās spēkiem 17 reižu, 11 uzvaras gūstot angļiem un divreiz - slovākiem (vārtu attiecība 38-21 Anglijas labā).
Savukārt Sluckis Krievijā tiek bargi kritizēts par uzticēšanos balsta pussargiem, kuri pagaidām nav attaisnojuši uz sevi liktās cerības: Aleksandrs Golovins un Romāns Noištaters. Abi tika nomainīti iepriekšējās spēles (pret Slovākiju) puslaiku pārtraukumā pret Pāvelu Mamajevu un Denisu Glušakovu, turklāt pēdējais guva vārtus. Krievu galvenais uzdevums būs tikt galā ar lielisko velsieti Garetu Beilu. «Viņš nav klasisks mērķa uzbrucējs. Viņš ir fantastisks futbolists ar satriecošu tehniku un labi sitienu,» konkurentu vērtē krievu aizsargs Sergejs Ignaševičs.
Beils abus vārtus šajā turnīrā guva ar soda sitieniem. Krievijas vārtsargs Giljerme norādīja uz velsieša neparedzamo sitienu: «Veids, kā viņš raida bumbu, ir unikāls. Tāpat kā Krištianu Ronaldu. Viņi prot uzsist pa bumbu tā, ka tā maina trajektoriju.» Beila labi nostādītais tālsitiens ir iemesls krieviem pēc iespējas izvairīties no taktisko sodu iespējas savu vārtu tuvumā. Abu valstsvienību ceļi tiktāl krustojušies deviņas reizes: piecas uzvaras krieviem, viena - velsiešiem.