Rūpīgi veidos lietu
Policija A. H. Rahami notvēra pirmdien Ņūdžersijas štata pilsētā Lindenā pēc apšaudes, kuras laikā tika ievainots aizdomās turamais un divi likumsargi. Policisti vīrietim nāca uz pēdām pēc tam, kad par viņa atrašanās vietu bija ziņojis kāds vietējais, kurš A. H. Rahami bija atpazinis Ņujorkas policijas izplatītajos attēlos. Pēc aizturēšanas viņu aizveda uz slimnīcu, lai aprūpētu šauto brūci labajā rokā.
Aizdomās turamajam izvirzītas apsūdzības par mēģinājumu nogalināt likumsargus un nelikumīgu šaujamieroča glabāšanu. Tuvākajā laikā A. H. Rahami varētu izjautāt Federālā izmeklēšanas biroja aģenti. Viņi to nevarēja darīt drīz pēc aizdomās turamā aizturēšanas, jo viņš slimnīcā saņēma sāpes remdējošos līdzekļus.
Eksperti norāda, ka likumsargājošās iestādes rūpīgi veidos lietu pret A. H. Rahami, lai varētu viņam izvirzīt apsūdzības terorismā.
Viņu tur aizdomās ne tikai par 17. septembra vakarā Ņujorkas Čelsijas rajonā notikušo spēcīgo sprādzienu, kurā dzīvību neapdraudošus ievainojumus guva 29 cilvēki, bet arī par sprādzienu pirms labdarības skrējiena Sīsaidparkas pilsētiņā Ņūdžersijas štatā, kurā neviens necieta. Tāpat A. H. Rahami tur aizdomās par vēl vienas bumbas novietošanu dažus kvartālus no Ņujorkas sprādziena vietas un vēl sešu sprāgstierīču atstāšanu pie dzelzceļa stacijas Elizabetas pilsētā Ņūdžersijā, kur viņš dzīvoja un kopā ar ģimenes locekļiem vadīja ātrās ēdināšanas restorānu.
Izmeklētāji iespējamo sprādziena rīkotāju identificēja pēc pirkstu nospiedumiem, kas tika atrasti uz Ņujorkā atrastā spridzekļa. Likumsargi arī ir pārliecināti, ka A. H. Rahami ir vīrietis, kurš redzams vairāku videonovērošanas kameru ierakstos netālu no vietas, kur notika sprādziens un tika atrasta nesprāgusī bumba.
Ciemojās talibu bastionā
Amerikāņu mediji raksta, ka A. H. Rahami ir dzimis Afganistānā, bet 1995. gadā ieradās Savienotajās Valstīs pēc tam, kad viņa tēvs tur bija saņēmis bēgļa statusu. Vēlāk viņš naturalizācijas kārtībā ieguva ASV pilsonību.
Elizabetas varasiestādes pēdējo astoņu gadu laikā regulāri saņēmušas sūdzības par pārlieku skaļo apmeklētāju uzvedību A. H. Rahami piederošajā ēstuvē. Vīrietim bijušas arī citas problēmas ar likumu. 2014. gadā viņu arestēja saistībā ar kāda cilvēka saduršanu ģimenes strīda laikā. A. H. Rahami pavadījis cietumā vairāk nekā trīs mēnešus, bet viņam neizvirzīja nekādas apsūdzības, vēsta Reuters.
Viņš vairākkārt ir apmeklējis dzimto Afganistānu un kaimiņvalsti Pakistānu. 2011. gadā A. H. Rahami vairākas nedēļas uzturējās Kandahāras provincē Afganistānā un Pakistānas pilsētā Kvetā, ko uzskata par radikālā grupējuma Taliban bastionu. 2013. gadā viņš atgriezās Pakistānā un palika tur gandrīz gadu.
ASV varasiestādes izmeklē, vai A. H. Rahami, kurš pēdējos gados aktīvi iesaistījās Elizabetas musulmaņu draudzes dzīvē, ir radikalizējies ārvalstīs. Neesot gūti pierādījumi, ka viņš būtu saņēmis militāro apmācību ārzemēs, ziņo The New York Times.