Pēc pusfināla brauciena finiša uz jautājumu, vai var apsveikt ar tikšanu B finālā, vai arī tomēr bijusi vilšanās, Dagnis izvēlējās pirmo variantu: «Es domāju, ka var apsveikt. B fināls bija pirmais mērķis, un A fināls - tas jau bija augstākais un daļēji neaizsniedzams pakāpiens, bet cerība jau vienmēr ir.»
Dagnis apstiprināja, ka pusfinālā labāko četrinieks aizsteidzies pārējiem priekšā nesasniedzamā attālumā. Polis Tomašs Kacžors finišēja ceturtais ar laiku 3:59,836. Francūzis Adriēns Barts atpalika nepilnas desmit sekundes (4:08,593). Tiesa, Iļjina atpalikšana no Barta bija vēl lielāka (4:20,181). «Tie četri arī ir vadošie atlēti pasaulē. Tāds četrinieks ielozējās, bet tikai trīs tika tālāk un vēl viens pēc uzrādītā rezultāta [Barts kvalificējās B finālam]. Var teikt, ka arī viņiem nepaveicās, iekļūstot tik spēcīgā braucienā. Viņi visi bija pretendenti uz finālu.»
Iļjins atzina, ka dienas otrais brauciens viņam bijis ļoti grūts un nav bijusi arī skaidrība par atlases kārtību. «Pirmajā varbūt pieļāvu nelielu taktisko kļūdu, iztērējot pārāk daudz spēka. Bet bija arī nesaprašanās, ka visi braucēji tiek tālāk - vairāk vai mazāk, bet vismaz uz pusfinālu. Vajadzēja vairāk spēka pietaupīt. Izskatījās gan, ka tas būtiski neko nebūtu mainījis, vienīgi pašam būtu labāka pašapziņa.» Pirmajā priekšbraucienā Dagnis finišēja ceturtais ar rezultātu 4:11,766 septiņu dalībnieku konkurencē.
Atlases kārtība esot izmainīta neilgi pirms starta. Pēc sākotnējās informācijas Iļjinam braucienā bija jāatstāj aiz sevis divi konkurenti. Vēlāk izrādījās, ka pusfinālā tiek visi un braucieniem nozīme bija tikai tajā ziņā, ka trīs uzvarētāji uzreiz iekļuva A finālā. «Pēc brauciena uzvarētājs pasaules čempions vācietis [Sebastians Brandels], kad viņu aicināja uz interviju, atbildēja, ka esot jāiet gatavoties pusfinālam. Viņam teica - nē, vecīt, tev nav jāiet, tu esi pirmais un iekļuvis jau finālā. Visos protokolos bija rakstīts pilnīgi kas cits, ka labākie pieci no brauciena iekļūst pusfinālā.»
Airēt kanālā esot grūti. «Finiša daļa ir sekla, ūdens - sāļš, kā jau slēgtajā lagūnā, un visi sportisti saka, ka tik grūts kanāls vēl nav pieredzēts. Es šeit airēju otro reizi. Ir jāpielāgojas šim ūdens tipam. Šodien arī bija man neērtais pretvējš. Otrā celiņa pusē būtu ērtāk airēt. Izskatās, ka visiem neairējas, jo tikai brazīlis ar savu specifisko tehniku jūtas kā mājās. Viņam tehnika ir tieši piemērota šādam ūdenim. Kad pirms gada testa sacensībās viens otrs pabrīnījās par brazīlieša tehniku, dzirdējām atbildi, ka tā viņš gatavojas olimpiādei. Viņam ir ļoti īss un ātrs iriens, kas ir neraksturīgi 1000 metru distancei.»
B finālā Dagnis ir nomērķējis uz iekļūšanu labāko divpadsmitniekā. Tas nozīmē, ka viņam būs jāfinišē vismaz ceturtajam. Gan A, gan B finālā būs pa astoņiem dalībniekiem.
Smailīšu vieninieka 200 metru sprinta distancē zem Turcijas karoga startējošā 2016. gada Eiropas čempione šajā distancē latviete Lāsma Liepa priekšbraucienā finišēja ceturtā, savukārt pusfinālā - tikai septītā un nekvalificējās ne A, ne arī B finālam. «Nesanāca, šodien nebija mana diena,» pēc finiša iespaidos dalījās Liepa. «Sajūtām airēšanā ir ļoti liela nozīme - kā pamodies, kā pati jūties, kā ūdeni sajūti… Šis ir sprints. Katrs brauciens ir kā jauna dzīve. Žēl, bet šoreiz nesanāca.»
Liepa Rio trešdien startēs 500 metru distancē.