To vidū ir arī ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) priekšlikums norādīt, ka Latvijai ir svarīgi uzņemt patvēruma meklētājus ar ģimenēm. ZZS ministru lēmums nenostāties pret lielāka bēgļu skaita izvietošanu arī bija izšķirošais. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Dienai atzina, ka ministriem katram bija savi argumenti, kurus viņš respektē. Piemēram, aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim šis atbalsts pozīcijai ir svarīgs, lai «pēc tam nerastos diskomforts, kontaktējoties ar ārvalstu kolēģiem». A. Brigmanis personīgi joprojām ir pret Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera jauno patvēruma meklētāju izvietošanas plānu, jo neviens neesot atbildējis, kas notiks, ja bēgļu plūsma uz Eiropu turpināsies.
Taču būtiska nozīme nacionālās pozīcijas apstiprināšanā būs Saeimas Eiropas lietu komisijai, kuras sēde sasaukta piektdien, lai gan iepriekš tā nebija plānota un līdz ar to vairāki deputāti uz sēdi nevarēs ierasties - arī divi Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) politiķi un veselības ministrs G. Belēvičs, kurš piedalīsies Latvijas un Lietuvas valdības sarunās. Vienotībai komisijā ir četri deputāti, Latvijas Reģionu apvienībai, kura arī varētu atbalstīt pozīciju, - viens. No pozīcijas pretiniekiem sēdē būs trīs koalīcijas deputāti, bet nav zināms, vai uz to ieradīsies visi četri Saskaņas pārstāvji. ZZS deputāts Edgars Putra Dienai sacīja, ka komisijā ZZS nepiekritīs piedāvātajam dokumentam, kā argumentu minot jau iepriekš pausto neziņu par daudziem jautājumiem. Uz vaicāto, kā būtu vērtējama dokumenta pieņemšana ar nepārliecinošu vairākumu, E. Putra atbildēja: «Tas ir tāpat kā sportā - uzvara paliek uzvara, rezultātu jau aizmirsīs.»
Komisijai ir arī iespējas koriģēt pieņemto pozīciju, kurā varētu būt ierosinājums neiekļaut konkrētu patvēruma meklētāju skaitu. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība) preses konferencē izteica cerību, ka dokumentā netiks veiktas izmaiņas, taču - kādu pozīciju komisija apstiprinās, ar tādu viņš 22. septembrī dosies uz Eiropas Savienības tieslietu un iekšlietu ministru padomes sēdi. Tajā ar kvalificētu balsu vairākumu ir jāpieņem lēmums, kas būs saistošs visām valstīm. R. Kozlovskis tomēr aicināja būt solidāriem pret krīzes skartajām valstīm un domāt par Latvijas nākotni, jo nekad nevarot paredzēt, vai kādreiz arī Latvija nenokļūs līdzīgā situācijā.