Saeimas komisijas sēde bija salīdzinoši īsa, bez jautājumiem uzaicinātajiem, kas ir netipiski šādos gadījumos. Valsts kontroliere Elita Krūmiņa sadarbību ar Ģenerālprokuratūru un Valsts policiju raksturoja galvenokārt ar skaitļiem. Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors Arvīds Kalniņš un VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins apstiprināja, ka šajā jomā ir panākts progress. Policijai Valsts kontroles materiāli ir prioritāri, un šīs lietas izmeklē labākie izmeklētāji, sacīja A. Grišins. Šogad arī ieviesta piemaksa personām, kas nodarbojas ar sarežģītām ekonomiskajām lietām. Virsprokurors A. Kalniņš atzina, ka, piemēram, Zemgales tiesas apgabala prokuratūra izrāda daudz lielāku aktivitāti nekā viņu kolēģi Latgalē.
Valsts kontroliere E. Krūmiņa sēdē norādīja, ka vairākos gadījumos, kad ir atteikta kriminālprocesa sākšana vai tas izbeigts, VK ir rakstījusi sūdzības. Tā 2015. gadā par sešiem lēmumiem, kas paredz atteikšanos sākt kriminālprocesu, pēc sūdzības iesniegšanas divos gadījumos kriminālprocess tomēr sākts. Sūdzības iesniegtas arī par 14 lēmumiem izbeigt kriminālprocesu, un septiņos gadījumos tas ir atjaunots. VK informējusi tiesībaizsardzības iestādes par 173 revīzijās konstatētajiem pārkāpumiem. Pēdējos divos gados šī informācija ir nosūtīta par 19 revīzijām - sākti 14 kriminālprocesi.
Tiesā ir nodotas piecas lietas. Pirmās instances tiesā atrodas trīs lietas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu - SIA Jelgavas pilsētas slimnīca prettiesiski bija izmaksātas prēmijas, SIA Jelgavas poliklīnika līdzekļi izmantoti privātām vajadzībām, un nepamatoti izlietoti finanšu līdzekļi Jelgavas pašvaldības aģentūrā Jelgavas pilsētsaimniecība. Valsts amatpersonas bezdarbība konstatēta Sociālās integrācijas valsts aģentūrā. Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc pārbaudes SIA Rīgas namu pārvaldnieks, kur konstatēta, iespējams, 13 personu fiktīva nodarbināšana. No 2006. gada līdz 2015. gada septembrim administratīvais sods piemērots 47 personām, bet 18 gadījumos personas pie atbildības nav sauktas noilguma dēļ.