Bertānam 12 punkti Wizards uzvarā

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 12 punktus, un viņa pārstāvētā komanda Vašingtonas Wizards svinēja uzvaru viesos.

Čikāgas "Bulls" savā laukumā zaudēja Vašingtonas "Wizards" ar 101:105 (27:24, 21:34, 30:25, 23:22).

Bertāns šajā duelī laukumā pavadīja šosezon ilgāko laiku - 37 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no 11 tālmetieniem. Tāpat viņam arī trīs atlēkušās bumbas, divas pārķertas bumbas un viena kļūda, kā arī divas personiskās piezīmes un +/- rādītājs -1.

ASV galvaspilsētas komandā rezultatīvākais ar 35 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Bredlijs Bīls, bet "double-double" - 19 punkti un desmit atlēkušās bumbas - Rui Hačimuram.

Mājiniekiem 35 punktus guva Zeks Lavins.

Vašingtonas komanda ar sešām uzvarām 21 spēlē Austrumu grupā ieņem 14.vietu starp 15 klubiem.

"Wizards" trešdien piecu mājas spēļu sēriju uzsāks ar maču pret Toronto "Raptors".

Jau ziņots, ka Kristaps Porziņģis pirmdien guva 27 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un sešreiz bloķēja pretinieku metienus, palīdzot Dalasas "Mavericks" mājās pieveikt Minesotas "Timberwolves" ar 127:122 (43:22, 28:29, 24:26, 32:45).

Porziņģis laukumā pavadīja 30 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā grozā raidīja sešus no 12 divpunktu metieniem un četrus no septiņiem tālmetieniem, kā arī visus trīs soda metienus, kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju komandā.

Tāpat liepājnieks izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, sešreiz bloķēja pretinieku metienus,  pieļāva divas kļūdas un četrreiz pārkāpa noteikumus, kā arī sakrāja +/- rādītāju -4.

Tikmēr Dončičs guva 26 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, piecreiz rezultatīvi piespēlēja, taču pieļāva septiņas kļūdas. 24 punktus Tima Hārdeveja juniora kontā, 18 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Džošam Ričardsonam.

Viesu rindās 30 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles Malikam Bīzlijam, 22 punkti Entonijam Edvardsam un 18 punkti Džeilenam Novelam.

Nākamā spēlē Dalasas klubam trešdien mājās ar Atlantas "Hawks".

"Mavericks" ar 11 uzvarām 25 spēlēs ieņem 14.vietu Rietumu grupā.

Rodions Kurucs pirmdien spēlēja, bet neguva punktus Hjūstonas "Rockets" komandas zaudējumā viesos Šarlotas "Hornets" ar rezultātu 94:119 (27:32, 33:32, 27:26, 7:29).

Kurucs šajā mačā laukumā pavadīja četras minūtes un 31 sekundi, kuru laikā aizmeta garām abus trīspunktu metienus, pārtvēra vienu bumbu un bloķēja divus metienus. "Rockets" ar Kurucu laukumā iemeta par četriem punktiem mazāk nekā ielaida.

"Rockets" komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Viktors Oladipo, kurš arī izcīnīja septiņas bumbas zem groziem un sakrāja sešas rezultatīvas piespēles.

"Hornets" vienībā 24 punktus guva Lamelo Bols, sakrājot arī septiņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Nākamā spēle "Rockets" otrdien izbraukumā ar Ņūorleānas "Hornets".

"Rockets" ar 11 uzvarām 23 spēlēs ieņem desmito vietu Rietumu grupā.

NBA pamatturnīrā plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.