Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Pasečņika pārstāvētā Herbalife panāk izšķirošo spēli Spānijas čempionāta ceturtdaļfināla sērijā

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks ceturtdien guva četrus punktus, bet viņa pārstāvētā Grankanārijas Herbalife komanda panāca izšķirošo spēli Spānijas augstākās līgas (ACB) izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā pret Vitorijas Baskonia komandu.

Herbalife savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru ar 94:79 (27:17, 22:15, 22:21, 23:26), sērijā līdz divām uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Pasečņiks, kurš varētu tikt izvēlēts šī gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftā, spēlēja 17 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā trāpīja abus izpildītos divpunktu metienus. Tāpat Latvijas basketbolists izcīnīja divas atlēkušās bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja piecas piezīmes, kas viņam deva trīs efektivitātes rādītāja punktus.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Roiss O'Nīls, bet zaudētājiem 17 punktiem iemeta Šeins Larkins.

LETA jau ziņoja, ka sērijas pirmajā spēlē sestdien Herbalife viesos zaudēja ar 59:71, bet Pasečņiks iemeta astoņus punktus. Sērijas izšķirošā spēle svētdien notiks Baskonia laukumā.

Baskonia komandas sistēmā ir arī Artūrs Kurucs, kurš gan spēlei netika pieteikts. Tāpat tiek ziņots, ka ar Baskonia komandu uz nākamajām trīs sezonām līgumu noslēdzis Latvijas izlases basketbolists Jānis Timma, kurš šobrīd spēlē Krievijas klubā Sanktpēterburgas Zeņit.

ACB regulārajā čempionātā ar 25 uzvarām 32 mačos triumfēja Madrides Real. Herbalife ar 21 uzvaru bija septītā, savukārt Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas Montakit ar 12 panākumiem sezonu noslēdza 12.pozīcijā 17 klubu vidū.

Abi latvieši tika iekļauti ACB jauno spēlētāju simboliskajā izlasē. Viņi nākamajā mēnesī arī pretendēs uz izvēlēšanos NBA draftā, tomēr tur daudz lielākas izredzes ir Pasečņikam, kuram tiek prognozēta vieta pirmās kārtas otrajā pusē.