Lai arī tehniskajos noteikumos būtiskas izmaiņas nav notikušas un visas komandas faktiski turpina attīstību uz pagājušā gada modeļu bāzes, lielāko progresu var panākt dzinēju ražotāji, kuriem šogad ir brīvas rokas. Tās ir labas ziņas Ferrari, Renault un Honda kompānijām, kas centīsies samazināt Mercedes jaudas pārsvaru.
Ferrari jau pērn pierādīja, ka var atrast iespējas progresam, un šogad ar Maranello komandu tiek saistītas lielas cerības. Ja tās piloti Sebastiāns Fetels un Kimi Reikenens spēs regulāri iesaistīties cīņā ar Lūisu Hamiltonu un Niko Rosbergu, čempionāta intriga iegūs pavisam citus apgriezienus. Pirmās četras testu dienas nevar dot viennozīmīgu atbildi uz šo jautājumu, tomēr pirmās pazīmes liecina, ka Ferrari turpina progresēt. Ar pārsteidzošu vieglumu ST16F modelis spēja pielāgoties dažādiem regulējumiem, dzinēja jaudas padeves parametru izmaiņām un riepu veidiem, turklāt saglabāja ļoti augstu tempu (Fetels palika nepārspēts pirmajās divās dienās, Reikenens - pēdējā).
Var teikt, ka testiem šāda situācija ir normāla, un visas pārējās komandas arī daļu laika veltīja, lai novērstu neparedzētus īssavienojumus. Tomēr tā vairs nav taisnība - Mercedes komanda izturības līmeni ir pacēlusi nebijušos augstumos un četrās dienās nobrauca 666 apļus jeb vairāk nekā 3000 kilometru (vairāk nekā 10 Grand Prix sacīkšu distanču!). Arī pati komanda nebija cerējusi, ka jaunais modelis W07 būs ložu drošs, un tāpēc pēc pirmajām divām dienām nācās pielāgot darba grafiku. Lai nenoslogotu pilotus un nepārsniegtu viņu spēju kapacitāti vienai dienai, Rosbergs un Hamiltons pēdējās divās dienās dalīja pienākumus trasē.
Tam, ka šobrīd Mercedes negozējas ātrāko apļa laiku tabulas pirmajā ailē, nav nozīmes - komandām ir dažāda sagatavošanās programma, un apļa laiki kļūs aktuāli otrajā testu sesijā, kas šeit, saulainajā Barselonas pievārtē, atsāksies 1. martā.
Visu rakstu lasiet piektdienas laikrakstā Diena!