Latvijas BMX braucējiem septiņas godalgas UEC Eiropas kausa otrajā posmā

Svētdien Itālijas pilsētas Veronas trasē aizvadīts UEC Eiropas kausa BMX otrais posms. Ar panākumiem tajā startēja Latvijas jaunatnes un amatieru grupu sportisti, kas tika pie septiņām godalgām, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pēc veiksmīgās sestdienas, kad Latvijas braucēji izcīnīja deviņas godalgas, UEC Eiropas kauss BMX turpinājās svētdien, kad tur pat Veronas trasē no agra rīta līdz vēlam vakaram risinājās otrā posma sacensības. Dienas pirmajā pusē par godalgām sacentās elites, U23 un junioru grupu sportisti. No latviešu junioriem vistālāk aizkļuva “Tālava/ VBSS” pārstāvis Kārlis Pedraudzis, kurš sasniedza ceturtdaļfinālu un tur finišēja piektais.

Otrajā dienas daļā risinājās jauniešu, bērnu un amatieru sacensības. Uzvaras laurus otrajā posmā meiteņu G11/12 grupā plūca “Mītavas kumeļu” pārstāve Melānija Čudare, bet viņas kluba biedrene Ramona Bāre pēc trešās vietas pirmajā posmā, šoreiz bija piektā ātrākā. G10 grupā meitenēm uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Tīna Štefenberga, kamēr Evelīna Līkuma finišēja sestajā vietā.

Lieliski cīnījās mūsu B10 grupas puiši. Finālā trešo vietu ieguva mārupietis Martins Bērziņš, Aleksis Lanso ieņēma ceturto, bet Uvis Piliens sesto pozīciju. Otro dienu pēc kārtas uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa B9 grupā startējošais jelgavnieks Raimo Soldāns, bet mārupietis Gustavs Ģigulis šeit bija ceturtais ātrākais.

Priecēja arī Latvijas gados jaunākie braucēji. B7 grupā otrā vieta Kristapam Lūsim, bet septītā Patrikam Stūrmanim. Tikmēr visos dienas braucienos uzvarēja G7 grupā startējošā Kate Lukša.

Otrā uzvara divos posmos Ģirtam Jonkusam (“Mītavas kumeļi”), kurš apsteidza visus savus konkurentus krūzeru M40 – 44 kategorijā. Jauniešu B14 grupā finālu sasniegt izdevās Gustavam Puriņam, kurš tajā ieņēma sesto vietu. Piektais B12 puišu grupas lielajā finālā tikmēr bija “Mītavas kumeļu” kluba pārstāvis Rinalds Bāris.